Populāri mīti par mājdzīvnieku veselību, kuri ir tālu no patiesības
Foto: Shutterstock

Nereti suņu vai kaķu saimnieki izvēlas rīkoties tā, kā ir pieņemts sabiedrībā vai kā cilvēki ir dzirdējuši citus sakām. Tādējādi nostiprinās mīti, kas nebūt nav patiesi, taču saimnieki joprojām turpina tiem ticēt. Tāpēc "Care2" un "Vetstreet" apkopoti pāris mīti par mājas mīluļu veselību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pietiek vien ar pāris atblusošanas reizēm siltā laikā

Lai arī ne vienmēr suns vai kaķis būs pakļauts siltiem laikapstākļiem, kad blusas, ērces un citi kaitēkļi pamostas un apdraud kā cilvēkus, tā dzīvniekus, speciālisti iesaka par sava mīluļa pasargāšanu padomāt jau visa gada garumā.

Populāri mīti par mājdzīvnieku veselību, kuri ir tālu no patiesības
Foto: Shutterstock

Jā, mazie kaitēkļi lielā daudzumā rodas pavasarī un vasarā, taču tas nenozīmē, ka arī turpmāko mēnešu laikā par atblusošanu var aizmirst. Iesakāms nepieciešamos medikamentus lietot visu gadu. Nav nemaz tik viegli paredzēt, ka, piemēram, ziemā nepastāv nekādi riski mīluļa veselībai. Turklāt reizēm kaitēkļi tiek ienesti no ielas ar apaviem, apģērbu un citām lietām.

Turklāt parazīti var ietekmēt mīluli pat tad, ka kaķītis vai suns dzīvo iekštelpās. Ja vēlies būt pilnībā pārliecināts par sava četrkājainā drauga veselību un esi gatavs uzzināt visu nepieciešamo informāciju par to, kā saglabāk kaķa vai suņa veselību labākajā kārtībā, konsultējies ar veterinārārstu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form