Deviņas kļūdas, ko parasti pieļauj suņu saimnieki
Foto: Shutterstock

Nezināšana neatbrīvo no atbildības, vai ne? Taču bieži vien tieši nezināšana izraisa grūtības suņu saimniekiem, kuri, labu gribot, nemanot pieļauj kļūdas. "Inside Dogs World" noskaidrotas tās darbības, kuras raksturīgas vairumam cilvēku, tostarp suņu saimniekiem. Lai tās labotu, daudzos gadījumos pietiek vien ar iepriekšēju suņa, situācijas un paradumu izpēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Cik skaists suns! Man viņu noteikti vajag!

Ja tu paļaujies vien uz suņa vizuālo izskatu un to, cik mīlīgs ir dzīvnieciņa skatiens, ļoti ticams, ka tu jau esi spēris nepareizu soli ceļā uz rūpēm par mājdzīvnieku. Lūk, analoga situācija – tu veikalā redzi brīnišķīgu, vizuļojošu kleitu vai skaistu uzvalku, kas noteikti iederētos nākamajā darba ballē. Taču, ieraugot cenu zīmi pie kārotā apģērba gabala, saproti, ka to noteikti vēl nevari atļauties. Banāli, bet līdzīgi ir arī ar suņiem – vai esi gatavs uzņemties atbildību par visu suni pilnībā, nevis tikai par viņa apburošo izskatu?

Deviņas kļūdas, ko parasti pieļauj suņu saimnieki
Foto: Shutterstock

Ja tev ir bērni, noteikti zini, kā tas ir – aiziet uz rotaļlietu veikalu. Bērni visu vērtē ar acīm, tāpēc, redzot kādu skaistu rotaļlietu, nodomā, ka viņiem tā ir vajadzīga, taču par to funkcionalitāti padomā tieši tu. Diemžēl līdzīgi ir arī ar suņuka parādīšanos ģimenē. Šīs izvēles pamatā noteikti nevajadzētu būt bērna sajūsmas pilnajiem izsaucieniem, cik gan sunītis ir mīlīgs un ka jūsu ģimenē tāds noteikti iederēsies. Kurš iegādāsies pārtiku? Kurš ar suni ies ārā? Kam būs jāpadomā par to, lai dzīvnieciņš ģimenē jūtas ērti? Nepaļaujies pirmajam iespaidam, proti, suņa skaistumam. Ir vēl kaudze citu aspektu un jautājumu, kuriem jāpievērš uzmanība un kuri rūpīgi jāapsver. Suņa izmērs (kucēna mēnešos un pieaugot), aktivitāte, kopšana, raksturs – to tev mazais ķipars, kas tā vien lūdzas sunīti, vis nepastāstīs.

Taču nav arī tā, ka bērns nevar iesaistīties suņuka izvēlē. Gan dzīvnieku patversmē, gan audzētavā tieši bērniem nereti dod izvēles iespēju, sak, kuru suņuku vedīsim mājās? Patversmē gan darbinieki noteikti pārjautās, vai tiešām vēlaties konkrēto sunīti, kā arī iespēju robežās pastāstīs par viņa iepriekšējo dzīvi un raksturu. Taču audzētavas apmeklējums mazajam bērnam var izvērsties par īstu piedzīvojumu, īpaši, ja braucat konkrēta suņa izvēlē. Līdz tam noteikti būsiet pārrunājuši suņa ienākšanu ģimenē un izvēlējušies šķirni, atliks vien saprast, kuru no metiena kucēniem vest mājās. Lūk, šo izvēli var veikt bērns. Vai tas būs suņuks, kas pirmais pie jaunākā ģimenes locekļa pienāks, varbūt nolaizīs roku vai uzrāpsies uz ceļiem. Bērnam šis notikums noteikti paliks atmiņā, turklāt viņš būs klāt un piedalīsies atbildīgā brīdī.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form