Aktuāli jautājumi par suņiem, kuri palīdzēs atšifrēt neskaidrās darbības
Foto: Shutterstock

Kāpēc suns tā dara? Vai darbībai ir kāda nozīme? Šie un citi jautājumi bieži vien nodarbina saimnieka prātu, redzot, ka viņa četrkājainais draugs izpilda kādu darbību, par kuru līdz tam cilvēkam nav bijusi izpratne. Laika gaitā "MansDraugs" publicēti vairāki darbību atšifrējumi, un šeit tos var skatīt vienkopus. Cerams, ka atradīsi atbildi arī uz kādu sen neatbildētu, taču allaž interesējušu aspektu par mīluļu dzīvi!

Kāpēc suns vārtās uz muguras

Aktuāli jautājumi par suņiem, kuri palīdzēs atšifrēt neskaidrās darbības
Foto: Shutterstock

Vārtīšanās uz muguras – it kā parasta darbība. Taču tā nebūt nav viennozīmīga. Ja reizēm šķiet, ka suņuks vārtās uz muguras tāpēc, ka zem viņa ir zāle vai smiltis, kurās mīlulim ir patīkami atrasties, atceries, ka gulēšana uz muguras var nozīmēt arī pakļaušanos.

Dzīvnieku uzvedības speciāliste Ivelīna Burtona "Quora" raksta – lai izprastu vārtīšanos uz muguras un tās nozīmi, jāņem vērā apstākļi, kādos šī darbība notiek. Tāpēc nevajadzētu uzreiz steigties un glaudīt mīluļa vēderu, bet gan apdomāt, ko gulēšana uz muguras un vārtīšanās var nozīmēt. Ja skaidri zini, ka suņuks izbauda skaisto laiku, vārtoties pa zāli, smiltīm, lapām, vari mīluļa laimes sajūtu palielināt, paglaudot vēderiņu. Taču tad, ja nogulšanās uz muguras notiek citos apstākļos, noteikti tos novērtē.

Protams, nevar noliegt, ka pirmā darbība, kas cilvēkam ienāk prātā, ir – paglaudīt! Kad vēl suņuks tik tieši ir parādījis, ka vēlas, lai saimnieks paglauda viņa vēderiņu? Turklāt mēdz būt arī tādi četrkājainie draugi, kas izmantos ikviena apkārtējā cilvēka labvēlību. Ja suns redz, ka kāds ir gatavs viņam veltīt laiku, teju uzreiz nogulsies uz muguras un gaidīs, kad tiks samīļots. Ja to darīsi, suns būs tavs draugs uz mūžu!

Lasīt vairāk

Comment Form