Lai arī, ticams, katra saimnieka prātā mīt doma, ka par kaķīti jāparūpējas vislabāk, ne vienmēr cilvēks zina, ko nozīmē viena vai otra veselības pazīme, kas var tālāk norādīt uz jau nopietnāku ķibeli. Tāpēc šoreiz apkopojām vairākus jautājumus, kas, cerams, palīdzēs rast atbildi uz kādu aktuālu problēmu. Tie galvenokārt saistīti ar murrātāja ēdienkarti, ēšanas paradumiem un iespējamām sekām, jo, saprotams, mīlulis ēd katru dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kādēļ kaķi ēd zāli?

Šis jautājums nodarbina ļoti daudzus kaķu īpašniekus, īpaši redzot, ka kaķis pēc tam zaļos stiebriņus atvemj. Kāda jēga ēst, ja pēc tam jāvemstās? Skaidrojumu sniedza Dr. Beinerta klīnikas veterinārārsts Abubakars Gasanhanovs.

"Jāsāk ar to, ka kaķi neēd zāli, lai uzņemtu barības vielas. Četrkājainā drauga gremošanas sistēmai zāli ir samērā grūti pārstrādāt, turklāt tajā ir visai maz kaķim nepieciešamu uzturvielu. Zāle ir šķiedraina, un kaķa gremošanas trakts neizstrādā tādus fermentus, kas varētu sašķelt šķiedrvielas, tādēļ dzīvnieks to atvemj.

Kaķiem zāles ēšana kopš neatminamiem laikiem, kad tie vēl dzīvoja savvaļā, kalpo kā efektīvs gremošanas trakta attīrīšanas mehānisms. Kaķis ēd, lai izraisītu vemšanu un tādējādi atbrīvotu kuņģi no tā, ko nevar sagremot. Visbiežāk runa ir par apmatojuma kamoliņiem.

Kaķi ik dienu pavada daudz laika, ar mēli mazgājot un apkopjot savu kažociņu. Peļu junkura mēli klāj īpašas āķveida kārpiņas, kas, viņam mazgājoties, aizķer un savāc izkritušās spalviņas. Lielāko daļu liekās vilnas kaķi vienkārši norij, taču tā nav sagremojama un, kuņģī saveļoties bumbiņās, var pat izraisīt gremošanas trakta nosprostojumu. Tad nu kaķis priecājas par iespēju tikt pie svaigas zālītes, un to viņam nevajadzētu liegt. "

Lasīt vairāk

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form