Trīs populāri jautājumi, kas nereti satrauc kaķu saimniekus
Foto: Shutterstock

Kur ir kaķis, tur noteikti seko daudzi jautājumi par to vai citu mīluļa darbību. Kāpēc viņš vārtās uz muguras? Vai kastītes apmeklēšana pēkšņi ir atcelta, jo kaķis tajā vairs nenokārtojas? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem atbildi noteikti vēlas rast ne viens vien peļu junkura saimnieks.

Laika gaitā "MansDraugs" skaidrotas vairākas darbības, kas jo īpaši raksturo pūkainos draugus. Piemēram, nav noslēpums, ka kaķiem ir teju vai mistiska apsēstība ar gulēšanu kastēs, taču izrādās, tam var būt arī visai pamatots skaidrojums, proti, kaste var kalpot kā drošības patvērums un kā silta vietiņa, jo mazākā telpā gaisa plūsma tik viegli netiek cauri.

Savukārt šeit var lasīt speciālistu pārdomas par to, kāpēc kaķi baidās no gurķiem (populārie video ar šādu darbību nemaz nav tik nevainīgi). Spēlēšanās ar gurķi un kaķa reakcijas vērošana var izraisīt arī visai nelāgas sekas, piemēram, kaķa bailes tuvoties kastītei, uzvedības un veselības traucējumus. Šāda nenopietna izklaide ar kaķi noteikti nav vēlama, un nav nekāds noslēpums, kas liek kaķiem satrūkties. Domājams, ikviens (gan dzīvnieks, gan cilvēks) nobītos no priekšmeta, kas pēkšņi uzrodas viņam aiz muguras. Cik gan bieži mēs paši neesam nobijušies no drauga, kas pavisam klusām pienācis klāt un sāk runāt? Ar kaķi šādus eksperimentus labāk neveikt.

Bet turpinājumā – trīs jautājumi, kas noteikti ir ienākuši kaķa saimnieka prātā, un arī vairākas atbildes, kas jāvērtē, ņemot vērā konkrēto situāciju.

Comment Form