Kaķu saimnieku grēksūdze: niķi, ko pret mīluļiem izspēlē daudzi
Foto: Shutterstock

Nav viegli būt nelokāmam kaķu saimniekam. Tiklīdz mazais mīlulis izdara ko amizantu un smieklīgu, tā visi iepriekšējie pārdzīvojumi aizmirstas un saimnieks, piemēram, steidz iemūžināt notiekošo. "Catster" publicēts vairāku darbību apkopojums, kas, ticams, vieno daudzus jo daudzus peļu junkuriņu saimniekus. Vai šie apraksti atbilst arī tev?

Regulāra trauciņa papildināšana, neregulāra kastītes tīrīšana

Kaķu saimnieku grēksūdze: niķi, ko pret mīluļiem izspēlē daudzi
Foto: Shutterstock

Redzi, ka barības trauciņš kļuvis krietni tukšāks? Uzreiz steidz to papildināt? Taču ar kastītes tīrīšanu rīkojies pretēji un to iztīri vien tad, kad tā ir pilna? Jā, šādi "grēko" daudzi mīluļu saimnieki. Patiesībā to nemaz nevajadzētu darīt.

Gluži kā parastie trauki, arī kaķa barības bļodiņa regulāri jātīra, pat ja tajā tiek bērta tikai sausā barība. Labāk neradi labvēlīgu vidi baktērijām un trauciņu mazgā, kad kaķītis visu barību apēdis vai kad tajā palikuši daži kumosi.

Kā jau tas dabā iekārtots, kaķi ēd tad, kad ir gadījies kāds loms, taču mājas apstākļos ne vienmēr būs tā, ka kaķis ēdīs konkrētā laikā no rīta un vakarā. Ja no rīta iebērsi trauciņā noteiktu daudzumu barības, kaķis pie trauciņa paviesosies gan tad, gan arī vēlāk, kad sagribēsies ko gardu. Taču vienmēr uzmani, cik daudz barības dod kaķim, lai nav tā, ka pilnu trauku viņš izēd no rīta, tikpat ieber viņam laikam, kamēr esi darbā, bet vakarā atvēli vēl tikpat daudz. Ja nepieciešams, konsultējies ar veterinārārstu par to, cik daudz barības nepieciešams tavam mīlulim, lai viņš būtu veselīgs un neaptaukotos.

Savukārt kaķa kastītes tīrīšanā saimnieki mēdz iesaistīt pat visu ģimeni, kad mīluļa tualeti periodiski tīra gan pieaugušie, gan arī atvases (protams, ja vien bērni nav pārāk mazi). Taču īpaši jaunajiem cilvēkiem kaķa kastītes tīrīšana var būt izaicinājums. Lai arī ir daudz apzinīgu cilvēku, liderīgākās atvases kastīti atcerēsies iztīrīt vien reizumis vai tad, kad būs jau acīmredzams - tajā nokārtoties kaķis vairs nevar vai negrib. Taču kastītes tīrīšana noteikti būtu jāievieš ikdienā darāmo darbiņu sarakstā, jo arī tu pats taču vēlētos apmeklēt iztīrītu tualeti. Ja kaķim vairs nav brīvu smultiņu, kuras brīvi kašņāt, protams, ir pēdējais laiks kastīti iztīrīt un iebērt vietā jaunas.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form