Kāpēc kaķis mēdz sēdēt kā surikats
Foto: facebook.com/George2legs

Gluži kā surikats – tā gribas iesaukties, redzot, ka peļu junkuriņš nostājies uz pakaļkājām. Lai arī šāds skats nepaveras katrā mājoklī, ir kaķi, kas labprāt stājas nevis uz četrām, bet divām kājām (protams, vien uz laiku), sagādājot interesantu skatu ģimenes locekļiem. Kāpēc kaķi tā dara?

Portālā "Catster" vēstīts, ka viens no gadījumiem, kad kaķi nostājas uz pakaļkājām, ir brīdī, kad jūtas apdraudēti. Piemēram, pavērojot to, kā uzvedas mazie kaķēni vai pieaugušie dzīvnieki pagalmā, nonākot attiecīgā situācijā, dzīvnieks nostāsies uz pakaļkājām un ar ķepām centīsies pretinieku atbaidīt. Talkā var nākt arī šņākšana un bēgšana prom. Nostājoties uz pakaļkājām, kaķis rada lielāka, līdz ar to – draudīgāka dzīvnieka iespaidu, kas noteikti palīdz aizbaidīt traucēkli.

Taču ne tikai draudi ir tie, kas liek kaķim sēdēt gluži kā surikatam. Mīlīgākie mājdzīvnieki tieksies stāvēt uz pakaļkājām, ar priekšķepām sniedzoties pēc saimnieka, kuram kaķis jāglauda. Jā, arī vēlme pēc mīļuma var kļūt par pamatu tam, ka kaķis sēž kā surikats un ar galvu sniedzas pēc glāstiem. Ja saimnieka roka atrodas īpaši augstu vai ja pats saimnieks vēlas pārbaudīt, vai kaķis vēlas tikt glāstīts, mīlulis centīsies nostāties uz divām kājām, izsliet augumu un skart cilvēka roku. Protams, pēc šāda vingrojuma kaķis noteikti jāpaglauda!

Saprotams, kaķu vēlme stāvēt vai sēdēt uz pakaļķepām varētu tikt raksturota kā tieksme vienkārši pārredzēt, kas notiek apkārt, un piekļūt klāt, piemēram, galdam vai kādam augstākam skapim. Arī cilvēki pastiepjas uz pirkstgaliem, kad vēlas sasniegt kaut ko no augstākā plaukta, un līdzīgi ir arī ar kaķiem.

Taču, piemēram, portālā "Love Meow" ziņots, ka tieksme sēdēt kā surikatam esot īpaši novērojama mančkinu šķirnes kaķos. Šie mīluļi no sugasbrāļiem atšķiras ar mīlīgi īsajām kājām. Tamdēļ mančkini var sēdēt, atbalstījušies uz pakaļkājām, un joprojām nezaudēt līdzsvaru. Turklāt arī mančkinu pārvietošanās veids īso kāju dēļ esot īpaši amizants, vēstīts portālā.

Nevar nepieminēt, ka dažiem kaķiem pārvietošanās vien uz pakaļķepām un stāvēšana kā surikatam ir neatņemama ikdienas daļa. Lai arī reti, tomēr gadās, ka kaķītis piedzimst bez priekšķepām vai tās zaudējis kāda nelaimes gadījuma dēļ, un šādos gadījumos mīluļiem nākas aprast ar neparastāku pārvietošanās veidu. "MansDraugs" jau vēstīja par kaķenīti, kas pārvietojas gluži kā ķengurs. Lai arī kaķenītes Rū ikdiena ir citādāka, salīdzinot ar citiem mīluļiem, tas neliedz viņai baudīt dzīvi un kļūt par lielisku mājdzīvnieku, lai arī saimniekiem, protams, jāpievērš īpaša uzmanība mīlules vajadzībām.

Protams, kaķu paradumus ne vienmēr ir iespējams pilnībā izskaidrot. Vēlme sēdēt vai stāvēt uz pakaļkājām var būt gan fiziska nepieciešamība, gan vienkārša vēlme.

Iespējams, viens no slavenākajiem kaķiem, kas iecienījis sēdēšanu surikata pozā, ir runcis Džordžs (attēlā). Plašāk par viņu un saimnieka novērojumiem neparastās pozas sakarā var lasīt šeit.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form