Uzņemties rūpes par četrkājaino draugu ir katra cilvēka paša izvēle. Viens par to, iespējams, sapņo kopš bērnības, turpretim cits nemaz nevēlas tik lielu atbildību. Taču, nonākot kompānijā ar suni, ir jāievēro nerakstītie likumi, par ko atgādināts "Wide Open Pets".

Nebaro

Nav jābūt suņu mīlim, lai četrkājainā drauga skatiens iežēlinātu, īpaši tad, ja atrodies pie galda. Taču labāk turies pretī kārdinājumam nelielu gaļas gabalu nosviest mīlulim gardai apēšanai. Patiesībā tev vispār neko nevajadzētu dot sunim, ja vien neesi saņēmis saimnieka atļauju.

Noderēs katram cilvēkam: ko nedarīt, nonākot mājoklī pie sveša suņa
Foto: Shutterstock

Kāpēc? Nez, ko gan viens gabaliņš desas varētu ļaunu nodarīt? Taču padomā plašāk – ja pirmo reizi esi nonācis saskarsmē ar suni, tu par viņu neko tā īsti nezini. Varbūt viņš ievēro īpašu diētu? Varbūt gaļas vietā vērts sunim iedot kādu šķēlīti gurķa? Ko gan vispār suns no cilvēka pārtikas var ēst? Ja neesi par to drošs, labāk nedod sunim neko, tā vietā draugu samīļojot vai paglaudot (arī ar to, saprotams, jābūt uzmanīgam).

Ja suns ir vēl mazs un saimnieks cenšas viņu atradināt no diedelēšanas un sēdēšanas līdzās, kad saimnieks un pārējie ģimenes locekļi vakariņo, centies nepievērst sunim uzmanību. Protams, tas nav viegli, taču pārbarot suni un ļaut viņam saprast, ka allaž izdosies tikt pie kāda kumosa, arī nebūs labākais risinājums.

Ja tomēr vēlies no savas rokas iedot sunītim kaut ko ēdamu, apvaicājies par to saimniekam. Iespējams, viņam būs kādi suņu kārumi, ar ko vari mīluli pacienāt. Pirms viesošanās pie suņa vari jau laikus uzzināt, kādu cienastu sarūpēt sunītim, lai jūsu iepazīšanās būtu vēl jaukāka.

Comment Form