Kaķu saimnieku ikdiena: kā mīluļi izrāda pieķeršanos cilvēkam
Foto: Shutterstock

Uzguļas virsū, cītīgi seko un cenšas pievērst sev uzmanību. Vai tā dara arī tavs kaķis? Tas nav nekas slikts, mīlulis vienkārši vēlas piesaistīt tavu uzmanību un arī pats izrādīt, cik daudz tu viņam nozīmē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Turpinājumā vari iepazīties ar vēl citām kaķu darbībām, kas daļai saimnieku, iespējams, šķiet kaitinošas, taču arī tās savā veidā liecina par peļu junkuriņa pieķeršanos, mīlestību un uzticību cilvēkam. Vai šajos aprakstos atpazīsti savu mājas mīluli?

Kā zināt, ka saimnieks kaķim ir svarīgs

Kaķu saimnieku ikdiena: kā mīluļi izrāda pieķeršanos cilvēkam
Foto: Shutterstock

Kaķi ir mīļi mājdzīvnieki, to noteikti apstiprinās daudzi peļu junkuru saimnieki. Lai arī katrs kaķis savu mīļumu un pieķeršanos saimniekam izrāda citādi, "Catster" izvēlētas tās pazīmes, pēc kurām var noteikt, cik svarīgs kaķim ir cilvēks.

Reizēm par murrātājiem gribas teikt, ka saimnieks viņam nemaz nav vajadzīgs un ka patiesībā cilvēks dzīvo pie kaķa, nevis kaķis pie cilvēka. Jā, kaķi tik tiešām ir diezgan neatkarīgi, bet tas nenozīmē, ka ar viņiem nevar sadraudzēties. Tieši pretēji – veiksmīgas komunikācijas rezultātā kaķis saimniekam būs kā "aste", kas seko ik uz soļa.

Lai saprastu, ka saimnieks kaķim ir svarīgs, vērā jāņem galvenokārt kaķa ķermeņa valoda un uzvedība, jo no ņaudēšanas neko daudz nevarēs saprast. Tāpēc, lūk, vairākas pazīmes, kas liecina par pieķeršanos!

Piemēram, lēna acu mirkšķināšana. Vērties kaķa acīs, nenovēršot skatienu, nudien nevajadzētu. Taču, ja redzi, ka mīlulis lēnām aizver un atver acis, tad zini – tā tiek saukta arī par "kaķa buču". Tā ir mīļuma un pieķeršanās, un uzticības pazīme. Saimnieks to var pat izmēģināt pats, skatoties kaķim acīs, lēnām pieverot un atverot savas acis un vērojot, vai kaķis atbild ar to pašu.

Lasīt vairāk

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form