Padomi, kā rīkoties, ja tavam četrkājainajam draugam uzbrūk agresīvs suns
Foto: Shutterstock

Dodoties pastaigā ar suni uz vietējo parku, nereti pa ceļam gadās satikt arī citus četrkājainos draugus. Kaut vairums no tiem ir draudzīgi un komunikabli, daži var būt arī agresīvi un pat atzīti par bīstamiem. Satiekot šādu suni, mierīgā pastaiga ar četrkājaino mīluli var izvērsties par īstu jandāliņu, kas sliktākajā gadījumā var beigties ar dziļām brūcēm un nopietniem savainojumiem. Kā šādās situācijās rīkoties, skaidro Dzīvnieku policija un Latvijas kinoloģijas federācijas pārstāve.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai gan katrs saimnieks lepni stāsta, ka pazīst savu suni, dzīvnieks ir neprognozējama radība. Viņš jebkurā laikā var no draudzīga šuneļa pārvērsties par agresīvu uzbrucēju, kas ar zobiem un nagiem ir gatavs mesties virsū tavam mājas mīlulim. Ja esi nokļuvis šādā situācijā, Latvijas kinoloģijas federācijas pārstāve iesaka rīkoties ātri, bet apdomīgi. "Ja suņi ir liela auguma un jau ir iekarsuši cīņā, viņi var sakost arī savus saimniekus," viņa skaidro.

Taču, ja, par spīti visam, esi nolēmis izšķirt ķīviņu, Latvijas kinoloģijas federācijas pārstāve lielākos suņus iesaka saņemt aiz pakaļkājām un, ceļot uz augšu, raut vienu no otra nost. Savukārt, ja esi maza suņa īpašnieks, un tavam mīlulim uzbrūk lielāks suns, mazais, četrkājainais draugs jāņem rokās, cenšoties pasargāt no izmēros lielākā uzbrucēja. Taču jāzina arī tas, ka viens saimnieks nespēs izšķirt abus suņus, un šādās situācijās ir jārīkojas abu dzīvnieku īpašniekiem.

Ja nevēlies iesaistīties suņu ķīviņā, bet tajā pašā laikā gribi nodrošināties negaidītām situācijām, Latvijas kinoloģijas federācijas pārstāve iesaka, ejot pastaigāties ar suni, nēsāt līdz matu laku vai asaru gāzi, kas uzbrukuma gadījumā kalpos par palīglīdzekli agresīvā suņa aizbiedēšanai. Taču šādus drastiskus paņēmienus vajadzētu lietot tikai gadījumos, kad uzbrucējs ir klaiņojošs suns. Ja tavam mīlulim uzbrūk dzīvnieks, kuram acīmredzami ir saimnieks, jums abiem kopīgi jācenšas novērst problēmu, kas var beigties ar nopietniem savainojumiem un dziļām brūcēm.

Turpretim tiem saimniekiem, kuri ir novērojuši, ka viņu četrkājainais draugs ir agresīvs pret saviem sugas brāļiem, Latvijas kinoloģijas federācijas pārstāve atgādina, ka, dodoties pastaigāties, sunim ir jāuzliek uzpurnis. To nosaka arī bīstama suņa turēšanas kārtības noteikumi. Minēto noteikumu 34. pantā ir teikts, – ja bīstamu suni izved ārpus suņa īpašnieka vai turētāja teritorijas, tam ap kaklu ir jābūt apliktai kakla siksnai, kas piesprausta pie izturīgas, ne vairāk kā pusotru metru garas pavadas, kā arī jābūt uzliktam uzpurnim ar slēgtu purna daļu, kas nepieļauj iespēju iekost cilvēkam vai dzīvniekam. Tāpat šāds suns pastaigā ir jāved cilvēkam, kurš ir spējīgs to pārvaldīt.

Ja bīstamā suņa īpašnieks vai turētājs neievēro iepriekš minētās prasības, dienests ir tiesīgs suni ievietot dzīvnieku patversmē līdz turpmāka lēmuma pieņemšanai. Turpretim izdevumus, kas saistīti ar suņa piespiedu izmitināšanu dzīvnieku patversmē, sedz pats suņa īpašnieks.

Taču, kā tu vari zināt, ka tavs suns ir atzīts par bīstamu? Arī to nosaka likums, par ko vairāk uzzināsi raksta turpinājumā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form