Mediķi: suns bieži ir šķērslis palīdzības sniegšanai izsaukumā
Foto: stock.xchng

Gandrīz katrā mājā, kurā ierodas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi, ir suņi. Bieži tie brīvi pārvietojas pa īpašumu vai istabu izsaukuma laikā, kavējot mediķu darbu. Dažkārt dzīvnieki izrāda arī agresiju, uzbrūkot NMPD dienesta darbiniekiem. Gaidot brigādes ierašanos, iedzīvotāji tiek aicināti jau laikus parūpēties, lai suns nebūtu šķērslis palīdzības sniegšanā un neapdraudētu NMPD darbinieku drošību, jo pretējā gadījumā palīdzība būs vajadzīga ne vien cietušajam, bet arī pašiem mediķiem.

Nereti NMPD darbinieki izsaukumos saskaras ar cilvēku neizpratni, kāpēc ir jānorobežo mājdzīvnieki, īpaši suņi. Saimnieku izteikumi: "viņš jau nekož" diemžēl nav simtprocentīgs garants, ka dzīvnieks neizrādīs agresiju. Pērn izsaukumos pie pacientiem nopietni tika sakosti četri dienesta darbinieki, bet šā gada pirmajās dienās Vidzemes brigādes darbiniece piedzīvoja pamatīgu izbīli, kad izsaukumā pie pacienta no mājas pretim izskrēja liela auguma suns. Par laimi, šoreiz dienesta darbiniece fiziski necieta, taču suņa klātbūtnē koncentrēties darbam bijis grūti, jo visu laiku nācās raizēties par to, vai suns neuzbruks, informē NMPD pārstāve Airita Rudzīte.

Atgādinām, ka suns, redzot saimnieka slikto pašsajūtu, jebkuru svešinieku – arī mediķi, kurš ieradies palīdzēt – var uztvert kā draudu. Šādos brīžos nevar paredzēt pat miermīlīgāko mājdzīvnieku uzvedību. Aizsargājoties suns sāk riet, rūkt, skrāpēt un pat kost. Tāpat suņi ne vien apdraud mediķu drošību, bet arī kavē sniegt palīdzību pacientam. Sevišķi jau tajos brīžos, kad jāveic sarežģītas manipulācijas, jāaprēķina zāļu devas, jāizdara injekcija vai jāveic reanimācijas pasākumi. Lai ātri un kvalitatīvi novērstu draudus cilvēka veselībai un dzīvībai, mediķim ir jākoncentrējas, bet mājdzīvnieka klātbūtne var būt šķērslis.

Gaidot mediķus, atceries parūpēties par drošu suņa norobežošanu. Piemēram, ievedot mājdzīvnieku citā istabā vai šķūnītī, no kura tas paša spēkiem izkļūt nespēs, kamēr pacientam tiek sniegta palīdzība. Tāpat norobežot nepieciešams arī kaķus un citus mājdzīvniekus, jo arī tie mēdz izrādīt interesi par brigādes aprīkojumu, medikamentiem un var tos sabojāt vai apgāzt.

Source

MansDraugs.lv

Tags

NMPD Suns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form