Jāņu mielasts mājas mīlulim: produkti no svētku galda, kurus sunim dot nevajadzētu
Foto: Shutterstock

Jāņi, gluži tāpat kā Ziemassvētki, tautā ir zināmi ne tikai ar rotaļām, Jāņu vainagiem, lēkšanu pāri ugunskuram un citām svētku izdarībām, bet arī bagātīgu galdu. Jāņu siers, šašliks visdažādākajās marinādēs un alus ir neatņemama svētku sastāvdaļa. Uz galdā uzliktajiem gardumiem ar kāru aci skatās ne tikai jāņubērni, bet arī viņu četrkājainie draugi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lielākā daļa latviešu izvēlas Jāņus svinēt pie dabas, kas iet pie sirds arī četrkājainiem svētku svinētājiem. Dodoties uz lauku māju, suņu saimnieki nereti nolemj ņemt līdzi arī savus mājas mīluļus, lai arī tie var izbaudīt svētku burvību un dabas sniegto brīvību.

Neatņemama Jāņu dienas tradīcija ir mielošanās ar gardiem ēdieniem un dzērieniem. Ja uz svinību vietu līdzi ir paņemts arī suns, tad viņu visticamāk atradīsi siekalojamies pie svētku galda, cenšoties ar savām mīlīgajām kucēna acīm nohipnotizēt pie galda sēdošos jāņubērnus. Paskatoties uz četrkājaino draugu, tā vien gribas šim nabaga izsalkušajam dzīvnieciņam iedot kādu siera vai gaļas gabaliņu. Taču, pirms kļūt par labvēli un pasniegt sunim uz galda atrodamos labumus, vispirms vajadzētu aprunāties ar dzīvnieka saimnieku. Iespējams, četrkājainais draugs ievēro speciālu diētu vai viņam ir alerģija pret kādu konkrētu pārtikas produktu. Tāpat vajadzētu pajautāt, vai gadījumā suns netiek mācīts neēst no galda. Ir saimnieki, kas saviem četrkājainajiem draugiem māca arī neēst no svešu cilvēku rokas.

Nevajadzētu izslēgt arī iespēju, ka, ja kāds redzēs, ka tu baro suni, arī citi nolems, ka tā ir laba ideja. Padomā, kas notiks, ja visi jāņubērni, kas sasēdušies pie galda, lai baudītu maltīti, sāks barot zem galda sēdošo suni. Dzīvnieks saskarsies ar pārēšanos, kas var novest pie vēdergraizēm, sliktas pašsajūtas un pat vemšanas. Pārēšanās rezultātā dzīvniekam veidojas aptaukošanās un grūtības kustēties, kas savukārt rada nomāktību un depresiju, kā arī nopietnas veselības problēmas.


Taču, ja dzīvnieka saimnieks nav tuvumā un suns ar savu skatienu turpina censties tevi pārliecināt, ka viens gaļas kumoss, siera gabaliņš vai kauls jau nekādu skādi nenodarīs, iesakām tev ieskatīties "Mans Draugs" rakstu izlasē, kurā atradīsi produktus, kurus dot sunim ir kategoriski aizliegts, kā arī padomus, kā atradināt mājas mīluli no diedelēšanas.

Iesakām izlasīt arī rakstu par to, kā pagatavot speciāli sunim domātu našķi, kas ne tikai novērsīs viņa uzmanību no svētku mielasta, bet arī iepriecinās četrkājainā drauga garšas kārbiņas. Tāpat tas palīdzēs sunim justies piederīgam, bet tev radīs gandarījuma sajūtu, ka neviens nav atstāts novārtā un visi, ieskaitot četrkājainos draugus, var baudīt svētku noskaņu īpašā gaisotnē.

Tags

Jāņi Svētki Svētku galds Suns Suns Suņu veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form