Kaķis somā. Foto: Atena Caline Azevedo Kasper

Bieži vien kaķis ir jātransportē. Iemesls var būt gan kārtējais veterinārārsta apmeklējums, gan brauciens uz vasarnīcu vai izstādi, pārcelšanās uz citu dzīvesvietu. Pasakās esam lasījuši par nabaga puisi, kas pasauli apceļojis kopā ar kaķi, kurš tam tecējis nopakaļ, bet dzīvē viss ir daudz savādāk.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lielākā tiesa kaķu pie pavadas ir radināmi ilgi, diez vai šo paņēmienu izmantosim sabiedriskā transportā, kur pat suņiem tiek kāpts gan uz ķepām, gan uz astes, bet kaķi var pat sabradāt.

Lai ceļotu kopā ar kaķi, ir jāzina gan transportēšanas nosacījumi, gan veterinārās prasības.

Pirmais nosacījums – transportēšanas groza, konteinera, somas izvēle. Transportējot vairākus dzīvniekus, visbiežāk saimnieki izvēlas plastmasas konteinerus. Tie ir dažāda izmēra un nopērkami zooveikalos. Šie konteineri ir izjaucami un saliekami, un viegli novietojami cits uz cita transporta ratiņos. Viens cilvēks tā var pārvadāt pat vairākus dzīvniekus.

Plastmasas konteineri ir viegli, ērti iztīrāmi, ja dzīvnieks tajā nokārtojis dabiskās vajadzības. Konteinera durtiņās ir režģis, kas ļauj kaķim justies droši, bet tai pašā laikā vērot apkārt notiekošo. Vienīgais trūkums – konteineri ir auksti, tāpēc vēsā laikā tiem jāuzšuj silts pārvalks, lai kaķis nesasaldētos. Tiešos saules staros konteiners ātri sakarst.

Viena kaķa transportēšanai ir piemērots konteiners, kas pīts no klūdziņām. Tas, protams, izskatās greznāks, ir siltāks, tā iekšpusi var nospraust ar siltu sedziņu, lai pasargātu dzīvnieku no aukstuma. Klūdziņu konteineram ir arī savi trūkumi: ar laiku klūdziņas var dalīties un plēst apģērbu, zeķes; tas ir diezgan smags; tā kā lielākā daļa šo konteineru ir ar noapaļotu jumtiņu, tad reizēm to grūti novietot transporta līdzeklī, jo traucē noapaļotais jumts, tos nevar likt vienu uz otra; ja kaķim gadīsies konteinerā nokārtoties, to būs grūti iztīrīt un kaķa smaka vēl ilgi būs jūtama.

Lielisks transportēšanas līdzeklis ir speciāla soma, kura noslēgta ar rāvējslēdzēju virspusē vai pa somas perimetru. Tās galos ir sieta vai caurspīdīgas plastmasas "logi", bet sienās ir lielas kabatas, kurās var ielikt siltināmo materiālu. Tā kā soma izgatavota no viegli mazgājama auduma, tīrīšanas problēmas nesagādā. Soma īpaši piemērota kaķiem, kuriem nepieciešams siltums, piemēram, Siāmas, Austrumu kaķiem.

Ja jums ir laiks un vēlēšanās, transportēšanas grozu varat pagatavot paši. Izvēlieties pietiekami lielu grozu un aptamborējiet to visapkārt stabiņu rakstā, notamborējiet arī vāku, kura malā iešujiet rāvējslēdzēju. Jums būs klūdziņu grozam līdzīgs konteiners, kam gan būs visi šā konteinera trūkumi, bet maksās tas ļoti lēti. Kaķēnus līdz trīs mēnešu vecumam var transportēt parastā grozā, pārsienot to ar lakatu.

Nekādā gadījumā transportēšanai neizmantojiet parastas slēgtas plastmasas somas! Kaķim ļoti nepatīk tumšā, noslēgtā telpā, kas ož pēc plastmasas, tas ņaudēs un skrāpēsies, un centīsies izlauzties. Pirms kaķi ievietot šādā somā, iedomājieties sevi kaķa vietā!

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceļojot konteineru ar kaķi sargājiet no karstas saules un caurvēja, kas abi ir vienlīdz bīstami dzīvniekam.

Materiāla sagatavošanā izmantota Vijas Klučnieces grāmata "Kaķi".

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form