Dr. Aigars Briņķis. Foto: www.PetNet.lv
Foto: Aigars Briņķis

Jautājums: Mums ir nekastrēts runčuks Dītrihs - martā viņam paliks trīs gadi. Pēdējā laikā viņš pasācis pazust no mājas uz vairākām dienām. Nolēmām vest pie vetārsta. Bet pēc nedēļu ilgas prombūtnes mājas viņš pabija tikai vienu vakaru.
Nākošajā rītā kā gāja, tā nu jau vairāk kā nedēļu nav rādījies!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzīvojam mežā, apmēram kilometra rādiusā nav neviena kaimiņa. Vai kastrēšana veicinās runča mājās sēdēšanu?

Konsultē dakteris Aigars Briņķis (Dzīvnieku veselības centrs, F. Candera 4, Rīga, tālr. 7500494):

Kastrēti dzīvnieki ir vairāk piesaistīti mājai un uzticīgāki ģimenei, kurā tie dzīvo. Protams, ir arī dzīvnieki, kas mīl klaiņot un medīt ārpus mājas.

Es noteikti ieteiktu kastrēt Jūsu runcīti, jo tas varētu palīdzēt viņu piesaistīt mājai. Nekastrēti dzīvnieki var klīst apkārt un cīnīties par mātītēm, tāpēc tie bieži pazūd no mājām uz ilgāku laiku un pārrodas satraumēti un sakosti. Nekastrēti dzīvnieki biežāk nokļūst auto avārijās un tiek smagi sakropļoti vai arī aiziet bojā.

Ja dzīvnieks nav paredzēts tālākam vaislas darbam un nav domāts no tā iegūt pēcnācējus, tad noteikti to vajadzētu kastrēt vai sterilizēt.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu e-konsultāciju par mājdzīvniekiem, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: dzivnieki@delfi.lv. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nekādā gadījumā nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form