Jautājumi par jūrascūciņām
Foto: Lauri Rantala / cc

Jautājums: Vēlos iegādāties jūrascūciņu, bet man vēl ir daži jautājumi: ja jūrascūciņa ir bara dzīvnieks, vai es varu iegādāties tikai vienu cūciņu, vai viņai noteikti vajag pāri? Vai tā ir taisnība, ka jūrascūciņas smird?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vai cūciņu var pieradināt nokārtoties kastītē? Vai viņu var mazgāt? Kā ir ar parazītiem, vai vajag cūciņu vakcinēt? Vai ir slimības, kuras var "pielipt" cilvēkam no jūrascūciņas?

Jau iepriekš PALDIES!

Konsultē dakteris Aigars Briņķis (Dzīvnieku veselības centrs, F. Candera 4, Rīga, tālr. 7500494):

Jā, jūs varat iegādāties vienu jūrascūciņu, jo viņas dzīvo arī pa vienai. Attiecībā par smaku, tad galvenais ir būra tīrība un higiēna. Katram dzīvniekam ir specifiska smaka un to, cik intensīva ir smaka telpā, nosaka tas, cik bieži jūs tīrāt būri un kādus pakaišus lietojat.

Dr. Aigars Briņķis. Foto: www.PetNet.lv
Foto: Aigars Briņķis

Jebkuram dzīvniekam patīk tīrs mājoklis. Ja būris, kurā jūs ievietojat dzīvnieku, ir šaurs, tad viņam nepietiks vietas izveidot atsevišķu vietu tualetei. Jūrascūciņas uzvedības ziņā ir līdzīgas trušiem, un viņas izkārnās staigājot, nevis sēžot kā kaķis. Iespējams, ka jūs nevarēsiet iemācīt viņai iet uz tualeti. Labākais variants ir iegādāties pietiekami lielu būri, lai dzīvniekam izkārnoties, atkritumi netiek iznēsāti pa visu platību, bet gan tikai kādā norobežotā teritorijā.

Jūrascūciņas Latvijā nevakcinē, un tas arī nav nepieciešams.

Par slimībām un parazītiem. Šeit ir jādomā par infekcijas slimībām, kuras ir kopīgas gan dzīvniekam, gan cilvēkiem. Pagaidām mūsu veterinārajā praksē nav konstatēti gadījumi, kad no jūrascūciņas saslimšanas cieš arī cilvēks.

Par parazītiem. Biežāk sastopamie parazīti jūrascūciņām ir konstatēti uz ādas (ērces, utis). Šo problēmu var konstatēt pēc apmatojuma stāvokļa.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu e-konsultāciju par mājdzīvniekiem, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: dzivnieki@delfi.lv. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nekādā gadījumā nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form