close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Domāju, ka arī pati darīju, kas bija manos spēkos - klīnikā kaķīti
baroju, nēsāju uz rokām, runāju ar viņu, utt., bet nekas nelīdzēja. Viņa
nomira.

Mīce bija istabas kaķītis, kuru mēs ar meitu ļoti mīlējām un viņa
arī mūs ļoti mīlēja. Dzīvojam ar meitu divatā, es bērnu audzinu viena
un mūsu kaķenīte bija mūsu ģimenes locekle.

Tagad, pēc kaķenītes nāves, pārdzīvoju ļoti smagu emocionālu
traumu, man liekas, ka esmu vainīga, jo pati slikti uzraudzīju kaķīti, nevaru
atgriezties mājās, jo tur viņas vairs nav. Tiklīdz ieeju dzīvoklī,
sākas asaru plūdi un es nevaru tikt galā ar savam skumjām. Nevaru skatīties
raidījumus par dzīvniekiem un redzēt kaķus uz ielas, tas manī izsauc
asaras un depresiju.

Konsultē dakteris Aigars Briņķis (Dzīvnieku veselības centrs, F. Candera 4, Rīga, tālr. 7500494):

Patiešām var izjust Jūsu sāpi un cik Jūs esat ļoti mīlējusi savu Mīci. Es izsaku Jums visdziļāko līdzjūtību. Ja vēlaties šīs sāpes remdināt, tad vislabāk to var panākt, darot labu kādam citam, kam iet grūti. Domājot par otru, dodot kādu labestību un mīlestību citam, tā Jūs palīdzat paši sev ātrāk aizmirst savas sāpes un pārdzīvojumus.

Domājot par savu nelaimi un atceroties to, kas bija, Jūs tikai padziļināt izmisumu un pārdzīvojat notikušo atkal un atkal. Visvienkāršāk šo var izdarīt, dodot savu mīlestību un māju kādam klaidonītim vai patversmē pamestam dzīvnieciņam, kuram nav šīs mīlestības. Tad jūs izglābsiet kādu dzīvnieku un arī atradīsiet, ko mīlēt un par kuru rūpēties.

Dabiski, jaunais kaķēns neatvietos Mīci. Mīce vienmēr būs Jūsu sirdīs. Jūsu mīlestība Mīcei nedrīkst būt akla, mums jāapzinās, ka dzīvnieki, kurus mēs tik ļoti mīlam, dzīvo īsāku mūžu un mums ir jādomā par dzīvajiem un tiem, kuriem mēs varam palīdzēt atgūt dzīves prieku. Jūs varat palīdzēt kaķēnam uz ielas, bērnam bērnu namā. Rūpes par kādu jaunu radībiņu palīdzēs atkal smaidīt un priecāties. Dzīvnieku patversmes tālrunis: 7500491.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu e-konsultāciju par mājdzīvniekiem, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: dzivnieki@delfi.lv. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nekādā gadījumā nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form