Kaķis. Foto: Daan Schouwe

Inficēšanās: cērmju oliņas atrodas gan zemē, gan netīrā ūdenī, gan smiltīs, kas pielipušas pie jūsu āra apaviem. Kaķis tās norij kopā ar ūdeni un barību vai ielaiza, mazgādams kažoku. Grūsnām kaķenēm grūsnības beigu posmā cērmju kāpuri, kas ieperinājušies muskuļos, var atgūt aktivitāti un ar asins straumi nonākt piena dziedzeros 14 dienu laikā pēc dzemdībām, un tādā veidā inficēt jaundzimušos kaķēnus.

Inficēšanās pazīmes: visbiežāk cērmes pamana izkārnījumos. Parasti ar cērmēm inficēti kaķi ir vāji, lai gan ēd daudz. Vilna saveļas un zaudē spīdumu. Kaķēniem ir liels, it kā uzpūsts vēders, tie bieži atpaliek attīstībā.

Slimības norise: ja cērmju ir daudz, var būt vemšana, caureja, klepus, var pat sākties plaušu karsonis. Cērmju izdalītie toksīni rada centrālās nervu sistēmas traucējumus, pat krampjus. Reti cērmju kamols rada zarnu aizsprostojumu. Cērmes pazemina arī organisma spēju pretoties slimībām. Ar cērmēm kaķis inficē arī cilvēkus.

Profilakse: pat ja jūs sava kaķa izkārnījumos cērmes neesat redzējis, reizi pusgadā tomēr veiciet profilaktisku attārpošanu ar veterinārajā klīnikā nopirktajām tabletēm. Vislabākās ir “Drontal” un “Pratel”, kas ir plaša iedarbības spektra zāles. Tabletes jādod, stingri ievērojot instrukciju! Ja mājās ir vairāki dzīvnieki – suņi, kaķi -, tad attārpošana visiem jāveic vienlaikus.

Sadzīvē jāievēro vislielākā tīrība. Arī bērniem un pieaugušajiem vismaz reizi gadā būtu jādod prettārpu tabletes. Nepieļaujiet inficēšanos no blusām! Ja tās parādījušās, attārpošana veicama obligāti. Kaķēnus sāk attārpot jau trešās dzīvības nedēļas beigās, un līdz 2,5 mēnešiem to dara trīs reizes; tikai tā jūs varat būt pārliecināti, ka dzīvniekus neapdraud parazīti.

Raksta tapšanā izmantota Vijas Klučnieces grāmata “Kaķi”.

Source

www.petnet.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form