Kaķis. Foto: Davide Guglielmo

Kaķi ir pietiekami labi peldētāji, taču, ja ūdenstvertnē vai baseinā nebūs kāpnīšu, bet mala būs augsta, kaķis var noslīkt. Tāpat dzīvnieki var sapīties auklās, ar kaklasiksniņu aizķerties aiz zara, koka un sākt smakt.

Slīkšana un asfiksija

Šādos gadījumos, pirmkārt, ir jācenšas, lai kaķis atsāktu elpot. Ja iespējams, jāpievada skābeklis. Ja ne, jāveic elpināšana un sirds masāža. Manipulācijas jādara, kamēr elpošana pilnīgi normalizējusies vai līdz 30 minūtēm, ja nav rezultātu.

Elektrotrauma

Visbiežāk no elektrotraumām cieš kaķēni, kuri aiz garlaicības sāk spēlēties un grauzt vadus. Ja kaķis ir saņēmis strāvas triecienu, neaiztieciet to, kamēr neesat atvienojuši elektrību! Pēc tam veiciet mākslīgo elpināšanu un nekavējoties nogādājiet dzīvnieku klīnikā, jo elektrotraumas rezultātā attīstās plaušu tūska, tāpēc kaķi glābt var tikai veterinārārsta palīdzība.

Saules dūriens

Kaķim ilgi atrodoties karstā saulē būrī, konteinerā vai slēgtā mašīnā, tas var iegūt saules dūrienu. Kaķis saules dūriena gadījumā elpo nevienmērīgi, slienājas, gaita kļūst grīļīga, acu gļotāda – sarkana. Tam steidzami jāsniedz palīdzība – jānovieto vēsā, vējainā vietā vai telpā ar kondicionētāju, jāizmēra temperatūra. Ja tā ir augstāka par 40°C, dzīvnieks jāietin mitrā dvielī vai jāiegremdē vēsā vannā. Jāuzmanās, lai kaķa ķermeni pārāk neatvēsinātu, jo saules dūriens dzīvniekam traucē dabisko ķermeņa termoregulāciju. Var pievienoties rīkles tūska, tad steidzami jāmeklē veterinārārsta palīdzība, kurš injicēs kortizonu.

Insektu dzēlieni

Kaķiem nav alerģijas pret bišu un lapseņu dzēlieniem, bet tas var kukaini norīt vai apēst un bite vai lapsene var iedzelt dzīvniekam mutē vai rīklē. Pietūkums var traucēt elpošanu, tāpēc šādos gadījumos dzīvnieks steidzami jānogādā pie veterinārārsta. Citās vietās kodumus nekā īpaši neārstē, vienīgi var likt kompreses, lai mazinātu koduma pampumu.

Čūsku kodumi

Kaķim bīstami tikai indīgo čūsku kodumi. Ja iekož odze, kaķis aiziet bojā dienas laikā.

Raksta tapšanā izmantota Vijas Klučnieces grāmata “Kaķi”.

Source

www.petnet.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form