Jautājums: Būtu pateicīgs par ātru atbildi! Manam runcim pirms dažām dienām sākās problēmas ar veselību. Pats sākums bija ierastās barības ignorēšana. Bet tā kā viņam ik pa laikam mēdz mainīties favorītpārtika, tad īpašu uzmanību šim faktam nepievērsu. Tovakar viņš aizgāja gulēt neēdis.

Nākamajā dienā mēģināju šo neēšanu izmantot, lai iebarotu viņam attārpošanas tableti. Šis pasākums neizdevās - nedaudz apsūkātu tableti runčuks izspļāva un, dziļi apvainojies par noindēšanas mēģinājumu, visu dienu gulēja un neēda. Es nodomāju, ka arī nelielā tabletes daļiņa spēja sabojāt viņa apetīti un kuņģa darbību, tāpēc joprojām īpaši nesatraucos.

Šorīt (trešajā neēšanas dienā, 8.dec.) runčuks nedaudz ieēda - aptuveni trešdaļu no ierastās maltītes, un jau pēc kādas stundas izvēma. Tad es, protams, pievērsu viņam nopietnu uzmanību un pamanīju, ka spalva zem vienas auss ir saķepusi - šķiet, ka no auss tek kāds šķidrums un kaķim nepatīk, ja to aiztiek. Runčukam iepriekš bija problēmas ar ausu ērcītēm, bet es biju nopircis zāles un ik pa laikam pilināju tās kaķim ausīs, tomēr, šķiet, ka pārlieku neregulāri, jo tumšumi ausīs vēl ir palikuši. Vai auss iekaisums varētu būt ērču dēļ, un es varētu kaķim līdzēt ar ikdienas ausu pilieniem, vai arī tam ir kāds cits iemesls? Kaķis jau trešo dienu gandrīz neko nav ēdis, pārsvarā guļ, ir apātisks.

Konsultē Dzīvnieku veselības centra speciālisti (F. Candera iela 4, Rīga, tālr. 7500494):

Šis runčuks noteikti ir jārāda veterinārārstam. Šī apātija liecina par smagu iekaisumu un temperatūras paaugstināšanos. Iekaisums ir ļoti smags, ja Jūs jau novērojāt izdalījumus no ārējās auss ejas. Šī iekaisuma rezultātā var attīstīties arī vidusauss iekaisums, kuru, neārstējot atbilstoši, dzīvnieks var aiziet bojā.

Piezīme: Steidzamos gadījumos var zvanīt uz klīniku pa tel. 7500494, lai saņemtu tūlītēju konsultāciju no speciālistiem.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu e-konsultāciju par mājdzīvniekiem, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: dzivnieki@delfi.lv. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Comment Form