Ja sunim ir stipra nieze, viņš kasoties var pats savainot ādu līdz asinīm. Nieze visbiežāk parādās blusu kodumu vietās, bet to var izraisīt arī citi ādas kairinājumi, piemēram, nātru dzēlieni, alerģiskas reakcijas. Pirmās palīdzības sniegšanas mērķis ir izslēgt kairinātāja tālāku iedarbību, pirms sākt dzīvnieku ārstēt.

Ja suns kasās biežāk nekā parasti, pirmais iemesls varētu būt blusas – pat dažas blusas var izraisīt neciešamu niezi. Ārstēšana ir viena – pēc iespējas ātrāk tikt vaļā no blusām. Ja nav speciālas ziedes, var izmantot ziedi, kas paredzēta skrāpējumu un apdegumu ārstēšanai.

Ievainojumu un skrāpējumu ārstēšana ir atkarīga no brūces lieluma un dziļuma. Suņa āda neasiņo pārāk spēcīgi, tādēļ var nepamanīt nelielas brūces, kas segtas ar spalvu. Ja jūs pamanāt brūci, izcērpiet apmatojumu ap to. Ja brūce ir lielāka par 1 cm un dziļa, būs nepieciešama veterinārārsta palīdzība, lai uzliktu šuves. Ja nolemjat griezties pie veterinārārsta, neko nedariet ar brūci, ja tā pārāk spēcīgi neasiņo. Sīkus savainojumus, kas nav skāruši zemādu, pietiek pārklāt ar ziedi, nepārsienot brūci. Vienīgi jāraugās, lai brūcē neiekļūst infekcija.

Inficējas parasti kostas brūces. Ja kodumu nav daudz un tie nav dziļi, nav pamata uztraukumam, brūces ir jāapstrādā ar antiseptisku šķīdumu un diennakts laikā suns ir jāparāda veterinārārstam, kas izlems, vai nav nepieciešama antibiotiku lietošana.

Ja brūce asiņo, tā jāizmazgā un jāapstrādā ar antiseptiskiem līdzekļiem. Spēcīga asiņošana liecina par ievērojamu ievainojumu un ir jāmeklē ķirurga palīdzība. Pirms suņa nogādāšanas pie veterinārārsta, jācenšas apturēt asiņošanu, uzliekot spiedošu pārsēju no vates un marles saitēm. Žņaugus neizmanto.

Raksta tapšanā izmantota "Suņu avīze".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!