Dr. Aigars Briņķis. Foto: www.PetNet.lv
Foto: Aigars Briņķis

Jautājums: Man mājās ir divas jaunas kaķenītes un viņas ir ļoti rotaļīgas, dauzās gan iekšā, gan, kad izlaižam ārā. Bet vienai no viņām esam novērojuši, ka viņa klibo ar pakaļējo ķepiņu. Bet ne visu laiku, bet dažreiz, un tas atkārtojas.

Mēs esam skatījušies viņas ķepiņu, bet viņa neko nesaka, ja sāpētu, neļautu skarties klāt. Vistrakāk ir tad, kad viņa ir gulējusi un tad pieceļas, tad tā ķepiņa ir it kā stīva, mēs domājam, ka varbūt viņa viņu noguļ, bet vai tas ir iespējams?

Vienreiz viņa ienāca istabā klibodama, pagāja kādu laiciņu un pārstāja. Bet ar visu to viņa skrien un dauzās ļoti it kā nekas nebūtu. Sakiet, lūdzu, kā mēs viņai varētu palīdzēt?

Konsultē dakteris Aigars Briņķis (Dzīvnieku veselības centrs, F. Candera iela 4, Rīga, tālr. 7500494):

Šo kaķīti būtu nopietni jāizmeklē un iespējams jātaisa rentgena uzņēmums slimajai kājiņai. Te varētu būt vairākas problēmas, nepareiza locītavas uzbūve piem. ceļa kauliņš pie kustībām izslīd no locītavas virsmas un kustoties rada sāpes. Var būt saišu un muskuļu problēmas, taču neredzot dzīvnieku mēs nevaram pateikt īsto iemeslu.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu e-konsultāciju par mājdzīvniekiem, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: dzivnieki@delfi.lv. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form