Kornvols rekss ir viena no pārsteidzošākajām kaķu šķirnēm. Šiem kaķiem ir mīksts, viļņots kažoks, un viņi gandrīz nemaz nemet spalvu. Kornvolas reksi ir ļoti draudzīgi un apburoši dzīvnieki.

Kornvolas rekss ir angļu kaķu šķirne. Pirmais Kornvolas rekss radās spontānas mutācijas rezultātā. Viņš piedzima Kornvolā 1950. gadā. Kaķēna mātei bija normāls kažoks, bet viņa tēvs nebija zināms.

Par šo neparasto kaķēnu ieinteresējās vairāki kaķu audzētāji. Viņi nolēma noteikt gēnu, kas kaķiem nosaka viļņotu vilnu.

Kornvolas reksu šķirni izveidoja, krustojot mājas kaķus, Britu īsspalvainos kaķus, Siāmas kaķus un Austrumu īsspalvainos kaķus. Rezultātā tika radīti eleganti, garkājaini kaķi ar samērā garu galvu. Gadu gaitā tika izveidoti divi Kornvolas reksu tipi – Eiropas (angļu) tips un Amerikas tips. Tiem atšķiras ķermeņa struktūra un galvas forma.

Amerikas reksi parasti ir mazāki un kalsnāki nekā Eiropas tipa kaķi. Viņiem ir arī garākas kājas un ērgļa deguns. Eiropas Kornvolas rekss ir nedaudz lielāks un nav tik slaids kā Amerikas tipa rekss. Viņa deguns ir taisns.

Šiem draudzīgajiem, mīlīgajiem kaķiem patīk, ka viņiem pievērš uzmanību. Kornvolas reksiem nepieciešams kontakts ar cilvēkiem. Reksam nepatīk visu dienu palikt vienam, tāpēc būtu ieteicams iegādāties divus dzīvniekus.

Šīs šķirnes kaķi ļoti labi satiek ar citiem kaķiem un arī ar suņiem. Kornvolas reksiem ir nosvērta, maiga daba. Viņi reti izlaiž nagus – tas ir viens no iemesliem, kāpēc tie var būt teicami rotaļu biedri bērniem.

Šie kaķi ir ļoti ziņkārīgi. Viņi labprāt iepazīsies ar katru ciemiņu un būs pret to ļoti draudzīgi, tiklīdz sajutīs, ka atnācējam patīk kaķi.

Kornvolas reksiem ir mierīgs raksturs. Šie kaķi nav tik aktīvi un rotaļīgi kā Devonas reksi, tomēr arī viņiem patīk rāpties un spēlēties. Tāpēc viņiem noteikti noderēs nagu asināmais stabs un liels rotaļlietu klāsts. Šie kaķi visu mūžu var dzīvot telpās.

Raksta tapšanā izmantota Esteres Verhofas-Verhallenas enciklopēdija “Kaķi”.

Source

www.petnet.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form