Kristīne Leja, "Dod man ķepu!" vadītāja

Gaidāmais komandējums, ceļojums, saplānotā nedēļas nogale vai pat mājokļa remonts mudina domāt, kam uzticēt savu ģimenes mīluli. Iespējams, tieši firmas "Dod man ķepu!" piedāvātie individuālie pakalpojumi – privātā dzīvnieku viesnīca, dzīvnieku pieskatīšana klienta mājās, suņu pastaigu serviss, – piepildīs jūsu vēlmes. Par pakalpojumiem un uzņēmuma misiju stāsta kinoloģe Kristīne Leja, kas ir dzīvnieku pieskatīšanas pakalpojumu izveidotāja Latvijā un firmas "Dod man ķepu!" vadītāja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pastāstiet par suņu pastaigu servisu!

Suņu pastaigu serviss nozīmē to, ka braucu pie klienta uz mājām un izvedu suni pastaigā saimnieka vietā. Kinologi iesaka ar suni staigāt vismaz pusotru stundu dienā, taču mūsdienās cilvēki ir aizņemti: daudz strādā, brauc komandējumos vai kādu citu iemeslu dēļ nevar izvest pastaigās savu mīluli. Es saimnieka vietā pilnībā vai daļēji uzņemos šīs rūpes.

Pastaigas notiek tajos laikos, par kuriem esam vienojušies ar saimnieku, tā nodrošinot sunim noteiktu režīmu. Tas var būt gan vienas reizes serviss, gan arī pastāvīgs pakalpojums. Suņu pastaigu serviss iegūst arvien lielāku cilvēku interesi.

Kādas ir privātās dzīvnieku viesnīcas priekšrocības?

Suņu viesnīca "Dod man ķepu!"

Pakalpojums "Privātā viesnīca dzīvniekiem" nozīmē to, ka dzīvnieku pieskatu un aprūpēju savā dzīvesvietā, komfortablos mājas apstākļos. Kopā ar mani vienlaicīgi dzīvo tikai viens dzīvnieks vai viena saimnieka mīluļi, tā nodrošinot individuālu attieksmi un drošību. Citās dzīvnieku viesnīcās vienlaicīgi aprūpē daudzus dzīvniekus, turot nožogojumos (voljēros), taču man prieku rada personisks kontakts ar dzīvnieku. Un, manuprāt, tikai individuāla attieksme ļauj vislabāk rūpēties par dzīvnieku un izprast tā vajadzības.

Un kā izpaužas dzīvnieku pieskatīšana klienta mājās?

Šo pakalpojumu ieteiktu izvēlēties tiem dzīvnieku saimniekiem, kuru mīluļiem dzīvesvietas maiņa saimnieka prombūtnes laikā rada lielu stresu. Tos labāk aprūpēt viņu dzīvesvietā, nevis, piemēram, privātajā dzīvnieku viesnīcā. Tas ir ērtāk arī cilvēkiem, kuriem mājās ir vairāki dzīvnieki. Visi dzīvnieki paliek kopā ierastos apstākļos. Ir iespējami dažādi varianti, tā var būt gan viena vizīte dienā dzīvnieku aprūpēšanai, gan 24 stundu pieskatīšana dzīvnieka dzīvesvietā. Dzīvnieka aprūpēšanā ietilpst: barošana, pastaigas, iemīļoto spēļu spēlēšana, tualetes nomainīšana, ķemmēšana, mazgāšana, vispārējās paklausības iemaņu iemācīšana.

Cik man zināms, daudzās pasaules valstīs šādi pakalpojumi jau sen pieejami.

Pirmie dzīvnieku pieskatīšanas servisi pasaulē radās aptuveni pirms trīsdesmit gadiem. Piemēram, Amerikā, Vācijā, Anglijā šādi pakalpojumi jau sen ieguvuši cilvēku atzinību. Lepojos ar to, ka Latvijā esmu pirmā, kura oficiāli sāk nodarboties ar mājdzīvnieku pieskatīšanu.

Domāju, ka daudziem dzīvnieku īpašniekiem jūsu pakalpojumi interesē, taču viņi baidās uzticēt savu mīluli svešam cilvēkam.

Saimnieki dažkārt savus mīluļus uztic draugiem, paziņām, kuriem visbiežāk nav pieredzes un zināšanu par dzīvnieku aprūpi vai arī nav laika nodarboties ar dzīvniekiem. Mana pieredze liecina, ka dzīvnieku pieskatīšanai ir nepieciešamas profesionālas zināšanas. Izveidojot uzņēmumu, paralēli sāku mācīties Latvijas Kinoloģiskās Federācijas kinologu kursos, pagājušā gadā ieguvu kinologa sertifikātu. Pastāvīgi apmeklēju dažādus seminārus par dzīvnieku psiholoģiju, audzēšanu un slimībām, kā arī lasu specializēto literatūru. Pret man uzticētiem dzīvniekiem izturos ar ļoti lielu atbildību, kā arī dzīvniekiem veltu daudz uzmanības un mīlestības.

Lai iegūtu uzticību par saviem pakalpojumiem, piedāvāju atsauksmes no patstāvīgo klientu dzīvnieku saimniekiem, kā arī slēdzu līgumu, kurā ir atrunāti pienākumi un atbildība. Dzīvnieka saimnieku regulāri informēju par viņa mīluli, zvanot, sūtot īsziņas vai rakstot e-pastus.

Kāda ir Jūsu pieredze ar dzīvniekiem?

Dzīvnieku pieskatīšanas pakalpojumu firma "Dod man ķepu!".

Ar dzīvniekiem esmu bijusi saistīta no bērnības, cik sevi atceros, man vienmēr paticis laiku pavadīt to klātbūtnē. Par to man jāpateicas tētim, kurš man no bērna kājas iemācīja mīlēt dzīvniekus. Pašai bērnībā bija kaķis, tad suns, putniņi, zivtiņas. Brīvlaiki un vasaras tika pavadītas laukos, aprūpējot lielus un mazus dzīvniekus.

Vēl pirms firmas izveidošanas sāku pieskatīt draugu un radu mājdzīvniekus. 2006. gadā izveidoju firmu "Dod man ķepu!". Šo gadu laikā man ir bijusi pieredze gan ar maziem dekoratīviem sunīšiem (piemēram, toiterjeriem, Jorkšīras terjeriem), gan dienesta suņiem (piemēram, rotveileriem, dobermaņiem), dažādu šķirņu kaķiem (piemēram, Devonas rekss, Austrumu, Abesīnijas kaķiem).

Kāpēc esat izvēlējusies strādāt šajā jomā?

Tas ir mans sirdsdarbs. Dzīvnieks ir kā bērns, tāpēc saimnieks ļoti uztraucas par savu mīluli, īpaši, ja tas manā aprūpē atstāts pirmo reizi. Darbs ir ļoti atbildīgs, jāprot būt gan labam dzīvnieku, gan cilvēku psihologam. Taču darbs man sagādā prieku un gandarījumu, es priecājos par katru klientu, kurš tiek man uzticēts un atgriežas pie manis vēlreiz. Un kas gan var būt patīkamāks par buču un mīlestību, ko saņemu kā pateicību no dzīvnieciņa! Pateicoties šim darbam, es ne tikai gūstu prieku no kontaktēšanās ar dzīvniekiem, bet iepazīstos ar dažādiem cilvēkiem. Arī turpmāk vēlos attīstīt šo jomu, piedāvājot vēl kādus interesantus pakalpojumus, kā arī pilnveidojot savas profesionālās zināšanas.

Kā jūtas dzīvnieks, kas atstāts privātajā viesnīcā?

Ja dzīvnieks atstāts privātajā viesnīcā vairākas reizes, pārmaiņas diskomfortu neradīs. Ja dzīvnieks atstāts pirmo reizi, tas, protams, pārdzīvos. Parasti dzīvnieks adaptējas diennakts laikā. Mana pieredze liecina, ka stresu vieglāk pārdzīvo dzīvnieki, kuri ir atvērti, komunikabli. Savukārt intraverti, noslēgti dzīvnieki stresa apstākļos vairāk ieslēdzas sevī un mierinājumu nelabprāt pieņem.

Jāatzīst, ka saimnieki pārdzīvo vairāk nekā paši dzīvnieki. Ja dzīvnieks uzticēts man pirmo reizi, es mēģinu to nomierināt - glāstot, iesaistot dažādās rotaļās, vedot pastaigā. Mēs ar dzīvnieciņu parasti ātri sadraudzējamies. Un ir bijuši pat tādi kuriozi, ka, atgriežoties saimniekam, suns slēpjas zem galda, nevēloties iet projām. Pati pieķeros dzīvniekiem un dažkārt grūti no tiem šķirties, tāpēc priecājos par tiem klientiņiem, kuri atgriežas pie manis, kā arī viņi priecājas, kad atkārtoti tiekas ar mani.

Vai jūsu klienti ir suņi un kaķi?

Kristīne Leja, firmas "Dod man ķepu!" vadītāja.

Jā, mani klientiņi pārsvarā ir suņi un kaķi, retāk citi mājdzīvnieki, piemēram, truši, zivtiņas, putniņi. Tie ir dažādu šķirņu dzīvnieki, arī dzīvnieki, kuri nevar lepoties ar ciltsrakstiem. Pieskatu gan mazus, gan lielus mājdzīvniekus, vienīgais nosacījums, neņemu pret cilvēkiem agresīvus dzīvniekus. Dzīvnieku saimnieki ir dažādu specialitāšu pārstāvji, piemēram, firmu vadītāji, baņķieri, ārsti. Par pakalpojumiem interesējas ne tikai latvieši un krievi, bet arī ārzemnieki.

Saprotu, ka jūsu pakalpojumi ir pieejami Rīgā, varbūt arī citās pilsētās?

Jā, lielākoties pakalpojumu servisu izmanto Rīgā un Jūrmalā, bet, ja būs interese, esmu gatava aprūpēt mājdzīvniekus arī citos Latvijas rajonos. Vienai būtu grūti tikt galā. Esmu pateicīga savai ģimenei, kura mani atbalsta, kā arī esmu piesaistījusi vairākus cilvēkus, kuri man, ja ir nepieciešams, palīdz.

Kādas cenas ir dzīvnieku pieskatīšanas pakalpojumiem?

Dzīvnieku pieskatīšana klienta dzīvesvietā, privātā viesnīca dzīvniekiem, suņu pastaigu serviss - tie ir unikāli pakalpojumi, taču tie nebūt nav ekskluzīvi cenu ziņā. Uzņēmuma "Dod man ķepu!" pakalpojumi ir par demokrātiskām cenām, lai tie būtu pieejami un interesanti plašam cilvēku lokam, kuriem ir dzīvnieki. Sīkāka informācija par pakalpojumiem un cenām var saņemt mana uzņēmuma "Dod man ķepu!" mājaslapā www.zoodraugs.lv vai pa tālruni 26123019.

Paldies par interviju!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form