Iespaidīgi kadri: Milzu krupis aprij dzīvu peli
Foto: Vida Press

Austrālijas dabas pētnieki izplatījuši visai iespaidīgas fotogrāfijas, kurās redzams, kā milzīgu izmēru niedru krupis, ne aci nepamirkšķinot, aprij dzīvu peli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Niedru krupji Austrālijā ir īsta sodība - viņi tiek dēvēti par "neapturamām ēšanas mašīnām", tāpēc speciālistu aprindās par šīm radībām ir diametrāli pretēji viedokļi.

No vienas puses, šie krupji ir tik rijīgi, ka apdraud citas Austrālijā dzīvojošas dzīvnieku sugas, kurām šo krupju dēļ draud pilnīga izmiršana. Tāpēc tiek rosināts šos krupjus masveidā iznīcināt, kamēr nav notikusi globāla katastrofa.

No otras puses, dzīvnieku aizstāvji uzsver, ka nekas dabā nav jāiznīcina - tā "pati tiks galā". Turklāt, lai kaut nedaudz ietekmētu līdzsvaru dabā, ik gadu vajadzētu nogalināt vismaz miljonu šādu krupju.

Lai aktualizētu šo problēmu, Kvīnslendas zooloģiskā dārza darbinieki uzskatāmi parādījuši,  ar kādu vieglumu krupis tiek galā ar mazākiem grauzējiem.

Par modeli izraudzīts pusotru kilogramu smagais tēviņš Fili, kurš savu iespaidīgo svaru sasniedzis, ik dienas lielā daudzumā ēdot peles, lidvāveres un čūskas.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form