Foto: Vida Press
Amazones baseina džungļi zoologiem un biologiem ir reģions ar neizsīkstošiem pārsteigumiem, kur saskaņā ar pēdējo desmit gadu statistiku vidēji katru trešo dienu tiek atklāta kāda jauna floras vai faunas suga.

Tradicionāli pēc jauno sugu atklāšanas speciālisti tās rūpīgi izpēta, klasificē, bet tikai pēc tam nodod atklātībai, un šis laiks var būt arī vairāki gadi.

Arī starp nesen publiskotajiem attēliem ar Amazones baseina jaunatklātajiem dzīvniekiem ir dažādi īpatņi - piemēram, mērkaķis, kurš murrā kā mājas kaķis, kā arī veģetāriete piranja, kura neēd citus dzīvniekus.

Tāpat par īpaši retu eksemplāru tiek uzskatīta zilzobu tarantula (Ephebous cyanognathus), kas Franču Gviānā atklāta jau 2000. gadā. Šis arahnīds ir pilnībā brūns, ja neskaita divus izteiksmīgi zilos priekšzobus.

Lai gan tikai nesen atklāti, daudzi no šiem dzīvniekiem tiek uzskatīti par apdraudētiem vai arī uz izmiršanas robežas.

"Amazones lietus mežu iemītnieki turpina pārsteigt pasauli, bet jāatceras, ka ekoloģisko izmaiņu dēļ daudzi no tiem ir apdraudēti. Jaunu sugu atklāšana apstiprina faktu, cik nozīmīga ir šī reģiona floras un faunas saglabāšana," teicis Deimiams Flemings, Pasaules dabas fonda (WWF) Brazīlijas programmas vadītājs.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!