Pārsteidzoši! Prūsijā atrasts vienradžu bars
Foto: Shutterstock

Marta sākumā slavenais itāliešu alpīnists Primo Eiprils, devies kārtējā ekspedīcijā, gluži nejauši atklājis vienradžu baru līdz šim neizpētītā augstu kalnu ieskautā teritorijā Prūsijā. Viņš bija ļoti pārsteigts, ieraugot baltos zirgus ar vienu spirālveida ragu pierē, jo līdz tam kā vairākums bija pārliecināts, ka vienradži mīt vien cilvēku iztēlē, pasakās un teikās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz šim šī informācija tika turēta slepenībā, lai nepieļautu milzīgu vienradžus apskatīt gribošu cilvēku pieplūdumu šajā teritorijā, kas varētu traucēt skaisto dzīvnieku mieru.

Elbingas Dabas aizsardzības pārvalde pieļāva iespējamību, ka būs negodprātīgi ļaudis, kuri vēlēsies vienradžus notvert un pārdot kā eksotiskus mājas mīluļus. Pašlaik ir veikti visi drošības pasākumi, lai neviens šajā teritorijā nevarētu iekļūt.

Zinātnieki noskaidrojuši, ka īpatnējais rags balto zirgu pierē ir ģenētiskas mutācijas sekas, kas nodota no paaudzes paaudzē, dzīvniekiem mītot augstu kalnu norobežotā 6 kvadrātkilometrus lielā platībā. Izpētīts, ka vienradži tur tikuši iesprostoti pirms vairākiem tūkstošiem gadu, notiekot kalnu nogruvumam, taču, pateicoties floras daudzveidībai, mierīgi spējuši izdzīvot un vairoties.

Pagaidām nav apzināts, cik daudz vienradžu ir atrastajā barā, taču lēš, ka runa varētu būt par 2–3 tūkstošiem.

Vienradži galvenokārt pārtiek no svaigiem priežu dzinumiem, mīkstām sūniņām, dažādām ogām un augiem. Nesmādē arī parastu zaļu zālīti.

Seši vienradži noķerti un nogādāti Elbingas zooloģiskajā dārzā, un, sākot no šodienas, ir pieejami apskatei. Viens no vienradžiem izrādījusies grūsna ķēve, kas 12. martā laidusi pasaulē mazuli.

Zoodārza pārstāvji informē, ka mazulis, kuram dots vārds Frīdrihs, ir pieķēries kopējiem un ikreiz, kad tie ierodas, seko pa pēdām kā uzticams sunītis. Viens no kopējiem Frīdriham joka pēc iemācījis dot "ķepu" apmaiņā pret svaigu priežu pumpuru kā našķi.

Zinātnieki prognozē, ka simpātiskie un pēc dabas maigie zirdziņi ar laiku varētu kļūt par mājdzīvniekiem un popularitātes ziņā pat pietuvoties suņiem un kaķiem.

Pārsteidzoši! Prūsijā atrasts vienradžu bars
Foto: PantherMedia/Scanpix

April, april! Sveiciens starptautiskajā joku dienā! :)

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form