Šodien pēcpusdienā ar tiešsaistes kameru aprīkotajai melnā stārķa ligzdai uzklupis jūras ērglis, sabojājot perējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Video tiešraidē bija redzams, ka, izmantojot melno stārķu prombūtni, ligzdā nolaidies ērglis, un knābī paņemtā ola izslīdēja un nokrita lejā. Vēl kādu brīdi putns tupēja uz ligzdai blakus esošā zara un tad aizlaidās.

Pēc brīža ērglis atgriezās atkal, lai paņemtu nākamo olu. Ar lielām grūtībām tas viņam tomēr izdevās. Uzlaidies uz blakus esošā zara, putns mēģināja laupījumu novietot uz tā, tomēr ola nokrita zemē. Pēc dažām minūtēm ligzdā atgriezās arī melnais stārķis, kas izvandītās olas sakārtoja ligzdas vidusdaļā un piekārtoja pašu izvandīto ligzdu.

Līdzīgs liktenis marta beigās piemeklēja jūras ērgļu ligzdu, kurai uzklupa vārna, neatgriezeniski sabojājot vienu no olām. Lai gan ornitologi prognozēja, ka arī otra ola, visticamāk, netiks izperēta, tomēr pagājušajā nedēļā cālis tomēr izšķīlās.

Melno stārķu pāris ligzdā ieradās marta beigās un nodarbojās ar ligzdas atjaunošanu, veidojot ligzdas vainagu no sūnām, kas šai putnu sugai ir ļoti raksturīgi. Olas tika izdētas aprīļa sākumā un pirmās olas šķilšanās bija gaidāma ap 9.maiju.

Ligzdā notiekošo tiešraidē var vērot vietnē "Dabasdati.lv".

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form