Kaķenīte Diandra 'medī' doktordesu un saimnieci izmanto par gultu
Foto: Privātais arhīvs

Siguldiete Iveta Siliņa portālam "MansDraugs.lv" uzticējusi stāstu par savu kaķenīti Diandru. Simpātiskā melnīte ar baltu "medaljonu" uz krūtīm vēl ir pavisam jauniņa un pie saimnieces ir vien pusgadu, taču jau paguvusi izcelties ar dažādām interesantām izdarībām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Aptuveni pirms sešiem mēnešiem paņēmu pie sevis mazu, mīļu, melnu un pūkainu kaķēnu, kuru nosaucu par Diandru. Tagad gan ikdienā viņu visi saucam vienkārši par Dī," stāsta Iveta.

"Pirmās dienas, nokļuvusi jaunajās mājās, mazā bija tramīga – visu laiku centās kaut kur ielīst, aizlīst, noslēpties. Bet, kad iedzīvojās, pieredzēju visādus jokainus niķus un stiķus."

Diandras neparastās izdarības

Stāsta saimniece.

  • Kad Diandra sabīstas no kādas straujākas kustības, reizēm mēdz uzlēkt pat metra augstumā, kas patiešām izskatās ļoti komiski.
  • Dī ļoti garšo doktordesa. Tikai desas gabaliņš, protams, vispirms ir "jānomedī", kaut arī stāv ielikts trauciņā. Dī desu te ķeksē ar ķepu, te svaida pa gaisu, te stumda pa grīdu, līdz tā ir izvazāta pa pusvirtuvi. Un tikai, kad gabaliņš ir gana apvārtīts smiltīs, kaķene to gardu muti notiesā.

Diandras rotaļas ar doktordesu:

  • Dī ļoti nepatīk aizvērtas durvis. Nav svarīgi, vai izeju uz balkona izkārt izmazgātās drēbes vai dodos uz tualeti vai dušu – ja durvis ir aizvērtas, aiz tām sākās pamatīgs jampadracis. Dī tās skrāpē un skaļi ņaud, līdz durvis tiek atvērtas.
  • Diandra ļoti labprāt gāja ar mani kopā dušā – es mazgājos, bet viņa ar ķepu ķeksēja tekošo ūdeni, reizēm pabāza apakšā galvu. Tiesa, šī patika viņai pārgāja, kad reiz, stāvot uz vannas malas, nenoturēja līdzsvaru un ar skaļu plunkšķi ievēlās ūdenī. Kopš tās reizes sēž blakus uz plauktiņa un klabina zobus – it kā gribētu plunčāties, bet baidītos.
  • Reizēm, nākot mājās no darba un atverot dzīvokļa durvis, pirmais, ko ieraugu – kaķis uzmetis kūkumu un sabozis spalvu tā, ka kļuvis trīsreiz pūkaināks, sāniski lec man pretī. Izrādās, šādi viņa parāda, ka ir laiks dauzīties.
  • Reiz sēžam ar draugu uz balkona un pīpējam. Diandra iekšā sāk ārdīties pa palodzi, jo viņu, redz, nelaiž ārā, kompānijā! Dzirdu, ka kaut kas tiek nomests no palodzes. Paskatos – kaķis sēž, ar ķepiņu skrāpē logu un ņaud. Nodomāju – laikam Dī netīšām ko nogrūdusi. Pēc brītiņa atkal kaut kas nokrīt. Sēžu un skatos uz viņu un, ko es redzu?! Dī demonstratīvi ar ķepu nosit nākamo lietu zemē no palodzes. Laikam saprot, ka tā var pievērst mūsu uzmanību.
  • To, ka draugs nabaga Dī biedējis ar lielajiem iepirkuma maisiem, uzzināju, kad pēc lielākas dzīvokļa tīrīšanas paņēmu abus pilnos miskastes maisus un nesu tos izmest. Kaķis, mani ieraudzījis, uzskrēja augšā pa sienu un pārlēca man pār plecu.
  • Pašlaik Dī ir jauns paradums. Kā dodamies pie miera, viņa apguļas man uz muguras, sāna vai krūtīm –atkarībā no tā, kā esmu iekārtojusies – un guļ, it kā mani sargājot. Ja pagriežos, kaķis uz mirkli ir spiests pamest iesildīto vietiņu, bet tūliņ pat atkal apguļas uz manis. Nevaru saprast, vai viņa tā guļ visu nakti, bet, kad no rīta pamostos, viens joprojām guļ man virsū.

Vai arī Tavs kaķis dara ko neparastu? Pastāsti par to mums, sūtot vēstuli uz mansdraugs@delfi.lv. Neaizmirsti pievienot arī vienu vai vairākus sava mīluļa foto!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form