Atrasti apmēram 1950. gada video materiāli no Aidaho Zivju un medījumu departamenta (Idaho Fish and Game Department) dokumentālo filmu arhīviem, kuros redzams, kā pāri Aidaho, ASV, lido helikopters. Video kadros vīrieši kaut ko sapako kastēs, ar virvēm piesien tām izpletņus un izstumj no lidaparāta. Kā izrādās, kastēs paslēpti bebri, kurus nogādāja upju un ūdenskrātuvju tuvumā, šādi izvairoties no bebru pārapdzīvotības konkrētos rajonos un turpinot to populāciju citviet.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bebri ir izslavēti kā kārtīgi būvētāji. Šie dzīvnieki ir peldētāji un lielāko dzīves daļu pavada pie ūdens. Viņu lielākais kārums ir dažādi koki, īpaši ar mīkstu koksni, piemēram, apses, vītoli vai bērzi. Ar brangajiem priekšzobiem tie ne tikai ēd, bet arī cērt, smalcina un pārvieto zarus, šādi veidojot sev mājokļus - aizsprostus, kas uzbūvēti uz upēm vai strautiem.

Septiņi interesanti fakti par bebriem:

  • Bebriem ir caurspīdīgi plakstiņi, kas palīdz viņiem redzēt zem ūdens.
  • Bebri bez elpošanas zem ūdens var izturēt 15 minūtes.
  • Bebri peld ar ātrumu astoņi kilometri stundā.
  • Bebri šņāc, kad ir nobijušies vai cenšas aizsargāties.
  • Lai gan bebri tiek uzskatīti par sabiedriskiem dzīvniekiem, kas uzturas cilvēku tuvumā, viņi pārsvarā ir mūžīgie vientuļnieki un nedzīvo baros.
  • Bebra priekšzobi nekad nepārstāj augt.
  • Bebrs savu asti peldot izmanto kā stūri.

Avots: Sciencefocus.com.

Aidaho Zivju un medījumu departamenta mērķis ir aizsargāt, saglabāt, iemūžināt un pārvaldīt Aidaho savvaļas dzīvnieku dzīvi. Tas pastāv no 1938.gada un darbojas vēl joprojām.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form