Deviņas savdabīga izskata kaķu šķirnes
Foto: Shutterstock

Mančkins uz citu kaķu šķirņu fona izceļas ar īsām kājelēm, kas līdz pat sirmam vecumam liek murrātājam izskatīties ārkārtīgi mīlīgam – gluži kā mazam, lempīgam kaķēnam. Izskats gan ir maldinošs – mančkini ir ļoti aktīvi un veikli kaķi. Arī Latvijā ir šīs šķirnes kaķu audzētava.

Mančkina ķermenis ir tikai nedaudz mazāks nekā standarta izmēra kaķim, taču kājeles gan šim pievilcīgajam dzīvniekam ir ievērojami īsākas, kas tam liek izskatīties krietni mazākam. Pieaudzis runcis sver no diviem līdz pieciem kilogramiem, bet kaķene – no pusotra līdz četriem kilogramiem.

Kaķis pēc uzbūves ir diezgan masīvs, ar atlētiski veidotu ķermeni. Kājeles, lai gan īsas, ir spēcīgas un muskuļotas. Pakaļkājas ir garākas nekā priekškājas. Ķepiņas ir kompaktas un apaļas.

Mančkinam ir vidēji liela, ķīļveida galva ar proporcionāla izmēra ausīm, kuru galiņi ir mazliet noapaļoti. Lielās, izteiksmīgās valrieksta formas acis ir mazliet ieslīpas. Šīs šķirnes kaķiem kažociņš mēdz būt jebkādā krāsā un ar visdažādāko zīmējumu. Tāpat mančkini mēdz būt gan īsspalvaini, gan pusgarspalvaini.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form