Desmit draudzīgas kaķu šķirnes ģimenei ar bērniem
Foto: Shutterstock

Mājas mīluļa izvēle ir atbildīgs brīdis, un pirms tam saimnieki parasti noskaidro, kādas šķirnes dzīvnieks būs viņu dzīvesveidam un apstākļiem piemērots. Ja vēl apsverat četrkājainā mīluļa iegādi, portāls PetMD.com apkopojis kaķu šķirnes, kuras ir piemērotas ģimenēm un īpaši bērniem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kaķu mīļotāju asociācijas (Cat Fanciers' Association) pārstāve Džoela Reimonda uzsver, ka jaunākie bērni var palīdzēt vecākiem rūpēties par mājas mīluli, to barojot un sakārtojot kaķa spēļmantas. Vēlāk bērni jau var sākt ķemmēt kaķi, kā arī sakopt tā kastīti. Četrkājains ģimenes pieaugums māca cieņu pret dzīvām būtnēm, rada atbildības sajūtu, kā arī nodrošina īpašu komunikāciju un tiešu kontaktu ar pūkaino mājdzīvnieku.

Lielākoties mierīga daba, uzticīgs raksturs un sapratne gan ar bērniem, gan citiem dzīvniekiem ir kaķus vienojošās īpašības.

Lūgta raksturot draudzīgākās un piemērotākās kaķu šķirnes ģimenēm ar bērniem, Latvijas Felinoloģiskās asociācijas prezidente Vija Klučniece vispirms skaidro, ka pārsvarā visu šķirņu runči ir mīlīgāki par kaķenēm. Par maziem bērniem piemērotākajiem kaķiem viņa tomēr min Persijas kaķi, kas PetMD veidotajā šķirņu sarakstā nav iekļauts. Persijas kaķi Klučniece raksturo kā ārkārtīgi mīlīgu un mierīgu, tāpēc bērna brīžiem trauksmainā daba tik viegli neietekmēs kaķa izturēšanos. Lielu daļu laika viņi pavada guļot, taču tas nenozīmē, ka kaķis savu reizi neķers kādu lidojošu mušu vai citu kukaini.

Par MansDraugs.lv izveidoto desmit Latvijā populārāko kaķu šķirņu topu plašāk var lasīt šeit.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form