'Dogo' sāga: Ministrija nepiešķirs finansējumu suņiem bīstamās slimības turpmākajam pētījumam

'Dogo' sāga: Ministrija nepiešķirs finansējumu suņiem bīstamās slimības turpmākajam pētījumam
Foto: Shutterstock

Zemkopības ministrija (ZM) šobrīd nav plānojusi piešķirt papildu finansējumu suņiem bīstamās slimības turpmākajam pētījumam, aģentūrai LETA norādīja ZM pārstāve Dagnija Muceniece.

Muceniece norādīja, ka par papildu finansējuma piešķiršanu izpētei ZM varētu lemt pēc tam, kad būs pabeigts pētījums, kas tiek veikts par līdz šim piešķirtajiem 10 000 eiro. Izvērtējot iegūtos rezultātus, ministrijā lems, vai ir nepieciešami vēl turpmāki pētījumi, kas saskaņā ar Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) aplēsēm varētu izmaksāt vairāk nekā 30 000 eiro.

Zinātniskā institūta "Bior" direktors Aivars Bērziņš saka, ka pētījuma noslēgšanai ir palicis veikt atsevišķus laboratoriskos izmeklējumus un izveidot kontrolgrupu. Tāpat Bērziņš atklāja, ka līdzšinējā pētījuma gaitā papildu līdzekļus, algojot pētniekus, ieguldījis arī institūts "Bior". Tiesa, viņš nevarēja pateikt, par cik lielu summu ir runa.

Jautāts par līdzšinējā pētījuma gala termiņu, Bērziņš atzina, ka to patlaban ir grūti paredzēt. Proti, ZM iepriekš ir norādījusi, ka pētījums jāpabeidz līdz martam, taču to varētu izdoties pabeigt, iespējams, arī līdz aprīļa vai maija sākumam.

MansDraugs.lv jau vēstīja, ka LVB tikās ar AS "Tukuma Straume", lai pārrunātu pētījuma turpināšanas iespējas. Tas palīdzētu noskaidrot, kas vainojams pie suņu barības vada dilatācijas, un sabiedrībā izskanējis viedoklis, ka vainīga varētu būt AS "Tukuma Straume" ražotā "Dogo" pārtika.

LVB aplēsusi nepieciešamo summu turpmākā pētījuma veikšanai, kas ir 32 254 eiro.

Source info

LETA


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka