Amerikā pazudis suns uzrodas 1500 kilometrus no mājām
Foto: Shutterstock

Kad saimniekiem pazūd suns, daudzi pieļauj, ka mīlulis būs aizskrējis diezgan tālu un diez vai pārnāks mājās. Taču kāds žiperīgs šunelis ASV atradies aptuveni 1500 kilometru attālumā no savām mājām un tomēr nonācis atpakaļ pie saimniekiem, vēsta Dailymail.co.uk. Šis stāsts beidzies laimīgi, jo suns bijis mikročipēts, un reģistrā ievadītā informācija palīdzējusi atrast mazā dzīvnieciņa saimniekus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Divus gadus vecā Sniegbaltīte no saviem saimniekiem noklīdusi pagājušā gada decembrī Teksasā, ASV. Šunele atrasta diezgan tālu no savām mājām, aptuveni pusotru tūkstoti kilometru attālajā Tenesī štatā.

Peidža Rodžersa mazo mīluli ieraudzījusi uz ceļa, kad Sniegbaltīte gandrīz paskrējusi zem automašīnas. Rodžersa pati esot bijusi ceļā pie veterinārārsta, turp vedot savu suni, un nolēmusi Sniegbaltīti paņemt līdzi, lai noskaidrotu, vai suns ir čipēts. Mikročipā ievadītā informācija palīdzētu atrast sunīša saimniekus.

Un tā arī notika. Sniegbaltīte tik tiešām bijusi ar mikročipu, kas veterinārajā klīnikā noskenēts. Lai arī norādītais kontakttālrunis bijis neaktīvs, Rodžersa nosūtījusi ziņu uz norādīto e-pasta adresi. Pēc dažām stundām viņa saņēmusi Sniegbaltītes saimnieces zvanu.

"Vispirms viņa domāja, ka esmu Teksasā, un tūlīt bija gatava doties pakaļ Sniegbaltītei. Kad es pateicu, ka esmu Tenesī, gandrīz blakus Virdžīnijai, viņa vienkārši nespēja tam noticēt," stāsta Rodžersa.

Pazudušās Sniegbaltītes ģimene esot pastāstījusi, ka mini šnaucera šķirnes sunītis pazudis, kad kāds ģimenes draugs atstājis mājas durvisn atvērtas.

"Viņa mums ir viss. Mani bērni bija izmisuši, uzzinot, ka viņa ir pazudusi. Mēs izlīmējām plakātus un devāmies viņu meklēt paši, apzvanījām visas tuvākās dzīvnieku patversmes," stāsta Melisa Borna, Sniegbaltītes saimniece.

Tiesa, nevienam nav skaidrs, kā suns varējis atrasties pusotra tūkstoša kilometru attālumā. "Kaut suņi varētu runāt," secina Borna.

Jau iepriekš esam vēstījuši, ka mikročipētus dzīvniekus atrod pat tūkstošiem kilometru tālumā. Atgādinām, ka no šī gada 1. jūlija stāsies spēkā noteikumi, kas paredz obligātu suņu mikročipēšanu un reģistrēšanu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form