Noklīdusi kaķenīte pārcieš bargu ziemu un pēkšņi uzrodas citā ASV štatā
Foto: Shutterstock

Arvien biežāk lasāmi stāsti par to, kā mikročipētus un pazudušus dzīvniekus izdodas apvienot ar saimniekiem. Tā noticis arī ASV, kur kaķenīte aizbēgusi sniegotā ziemā, bet nu atradusies pavisam citā štatā tālu no mājām, vēsta Naplesnews.com.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Brauciens ar automašīnu no Viskonsinas līdz Floridas štatam ASV aizņem teju dienu. Taču kāds kaķis šo distanci veicis aptuveni divu mēnešu laikā. Gandrīz 2400 kilometri šķir dzīvnieka mājas no vietas, kur mīlulis tika atrasts.

Krievu zilais kaķis vārdā Nadja no ģimenes Floridā aizbēga Ziemassvētku vakarā. Sniegotajā ziemā vējš atrāvis vaļā durvis, un kaķis izskrējis ārā.

Nadja ir adoptēta kaķenīte, kura dzīvojusi pie saimnieces Šerijas Stokeres un viņas vīra. Pēkšņi pazudušo kaķi viņi, protams, devušies meklēt paši, lai arī bijis Ziemassvētku vakars un ārā pūtis stiprs vējš. Stokere pieļauj, ka Nadja varēja būt uzskrējusi kādā kokā, tāpēc viņi dzīvnieku nemanījuši.

Ar laiku saimnieki apzinājušies, ka, iespējams, kaķenīte ziemā ir nosalusi. "Viņai nav pietiekami biezs kažoks," krievu zilā kaķa izskatu raksturo saimniece, kas, viņasprāt, varēja veicināt aukstumu.

Taču tagad, pēc diviem mēnešiem, Stokere saņēmusi savas māsas zvanu – kaķenīte ir atradusies!

Nadju atradusi kāda sieviete Floridā, kura kaķi aizvedusi uz vietējo dzīvnieku centru. Par laimi, kaķenīte bija čipēta, un centra darbinieki noskenēja mikročipu, lai noskaidrotu, kam pieder kaķis. Reģistrā kā persona saziņai ārkārtas gadījumos norādīta Stokeres māsa.

Tiesa, par to, kā kaķenīte veica pāris tūkstošus garo distanci, ne saimniekiem, ne atradējiem nav ne jausmas. Stokere pieļauj, ka Nadja varētu būt iekļuvusi kādā no tālbraucēju kravas automašīnām.

MansDraugs.lv jau vēstījis par līdzīgiem gadījumiem, kad mikročipētus dzīvniekus atrod gan ārzemēs, gan lielā attālumā. Šie veiksmes stāsti pierāda, ka mikročips bieži vien palīdz atrast pazudušus mīluļus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form