Astoņas kaķu šķirnes, kam tuva mežonīgā savvaļa
Foto: Shutterstock

Gan mērķtiecīgi, gan nejauši izveidotas ir kaķu šķirnes, kuras joprojām tomēr nevar sastapt teju katrā mājoklī. Lai arī daudzas no tām radušās ārpus Latvijas, citus četrkājainie mīluļi jau paspējuši gūt gan kaķu asociāciju atzinumu, gan cilvēku uzmanību. Rotaļīgi, uzticīgi un paklausīgi – tādi ir kaķi, kuriem nepatiks vis laiskoties un baudīt mierīgu dzīvi. Mežonīgā daba kaķos joprojām ir dzīva, tāpēc saimniekam, uzņemoties rūpes par kādu no šīs šķirnes pārstāvjiem, jābūt gatavam ilgām aktivitātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daudzas no šīm šķirnēm ir eksotiskas, turklāt to pirmsākumi meklējami pat tālā pagātnē. Lai arī daudzo gadu laikā kaķi ir pieradināti kā mājdzīvnieki, viņu mežonīgā daba nav zudusi. Arī mīluļu izskats un kažoka krāsojums atgādina kaķu lielos senčus, piemēram, leopardu.

Lai arī visi mājas kaķi savulaik ir cēlušies no mežonīgajiem un nepieradinātajiem kaķu dzimtas pārstāvjiem, piedāvājam astoņas šķirnes, kas ne tikai raksturā, bet arī izskatā atgādina savvaļas dzīvniekus. Plankumaini kažoki, slaids un garš augums, kā arī rotaļīgums un paklausība – tas raksturo šīs kaķu šķirnes.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form