No Noasa šķirsta līdz nodedzinātai pilsētai: desmit senākās kaķu šķirnes
Foto: Shutterstock

Britu īsspalvainā kaķa priekšteči nosakāmi vēl pirms mūsu ēras, kad tos izmantojuši romiešu iekarotāji. Kaķi kalpojuši kā sargi pret grauzējiem, tāpēc ņemti līdzi karagājienos, tādējādi nokļūstot daudzviet Eiropā. Dzīvnieki savairojās un pakāpeniski tika pieradināti par mājas dzīvniekiem.

Britu īsspalvaino kaķu sakarā bieži tiek minēts Harisona Veira vārds, kurš 19. gadsimta beigās bija viens no tiem, kas izlēma sarīkot kaķu izstādi Londonā. Tās mērķis bija popularizēt šķirnes kaķus, kā arī iepazīstināt ar to daudzveidību.

Tiesa, arī šo kaķu šķirni, līdzīgi kā citas, būtiski ietekmēja pasaules kari, tāpēc nolemts pat palikušos kaķus pārot ar Persijas kaķiem, lai kaut nedaudz saglabātu šķirnes pazīmes. Persijas kaķa gēni gan noteica, nedaudz garāku kažoku, kam iebilda kaķu asociācijas, tāpēc īsspalvainais kaķis pārots ar citām šķirnēm. Tas gan radīja pavisam svešādas pazīmes kaķos, tāpēc nolemts par labu turpmākai pārošanai ar Persijas kaķi.

Izteiksmīgs kažoks, apaļīga galva un spēcīgs ķermenis raksturo britu īsspalvaino kaķi. Kā raksturīgākā un visbiežāk sastopamā kažoka krāsa ir tumša, zilganpelēka. Ģimenē kaķis ir mīlīgs un uzticams, lai arī nav īpaši rotaļīgs. Galvenokārt kaķi tiek raksturoti kā mīlīgi dzīvnieki, kam patiks ģimenes locekļu uzmanība.

Plašāk par britu īsspalvainās šķirnes kaķiem lasiet šeit.

Comment Form