Japānas bobteils
Foto: Shutterstock

Kā jau vēsta šķirnes nosaukums, tās izcelsmes valsts ir Japāna. Tiesa, rašanās ir apvīta ar dažādām leģendām. Piemēram, kāds kaķis sēdējis pie ugunskura Japānā, taču dzirkstele aizdedzinājusi dzīvnieka asti. Izbiedētais kaķis skrējis cauri pilsētai, to nodedzinādams, tāpēc imperators pavēlējis kaķim asti nocirst, lai nekas tāds vairs neatkārtotos. Tāpēc turpmāk šādas šķirnes kaķi dzimuši ar ļoti īsām astītēm.

Taču patiesība atšķiras no iepriekšminētās leģendas, jo kaķis mūsu ēras 6. gadsimtā ievests no Ķīnas un Korejas. Lai gan daudzos tā laika mākslas darbos redzami kaķi ar garām astēm, vietumis manīti arī dzīvnieki ar īsām astītēm.

Tā kā kaķi tikuši izmantoti darbā, proti, sargājot pārtiku no grauzējiem, japāņu bobteiliem ir labas darba spējas.

ASV šķirne plašāk izplatījusies pagājušā gadsimta vidū, kur to pavairojuši daži entuziasti. Lai arī šobrīd šķirne ir zināma daudzviet pasaulē, tās pārstāvju skaits joprojām ir gaužām neliels, kas japāņu bobteilus padara par retu šķirni.

Kaķi ir ļoti rotaļīgi, viņi labprāt iesaistās spēlēs ar cilvēku, īpaši, ja kaķiem tiek pamesta kāda mantiņa, kuru viņi kā suņi atnes atpakaļ. Tāpat kaķi ņaudēšanas laikā izdod īpatnējas skaņas, kas tiek raksturotas gan kā savdabīga čiepstēšana, gan kā dziedāšana.

Comment Form