Video: Jandāliņš Durbes ērgļu ligzdā; trīs putni cīnās par vietu

Spraigi notikumi aizvien vērojami Durbes jūras ērgļu ligzdā, kuras iemītnieki līdz šim gan nav izdējuši olas, taču, kā novērojuši foruma dalībnieki, lielie putni gandrīz vai sacenšas par pretējā dzimuma uzmanību.

Ievietotais video liecina, ka ar tiešraides kameru aprīkotajā jūras ērgļu ligzdā Durbē atrodas viens ērglis, kuram pēc brīža piebiedrojas otrs. Foruma dalībnieki izsaka minējumus, ka pirmā ligzdā bijusi kāda ērgļu mātīte, kurai pievienojies ērgļu tēviņš. Taču divvientulību abi nevarējuši ilgi baudīt, jo putniem pievienojies trešais ērglis. Foruma dalībnieki pieļauj – trešā bijusi mātīte, kas cīnījusies par ērgļu tēviņa uzmanību un izdzinusi lieko mātīti ārā no ligzdas.

Lai arī līdz šim nevienu olu jūras ērgļi nav izdējuši, tajā aizvien notiek rosība. Tiesa, par to galvenokārt rūpējas bieži vien nelūgtie viesi, melnie kraukļi, kuri no ērgļu ligzdas vairākkārt ņēma zarus. Tāpat kraukļi arī savu reizi ligzdā papusdienojuši.

Tiešraide no Durbes jūras ērgļu kameras skatāma šeit.

Dabasdati.lv foruma diskusijās par Durbes jūras ērgļu ligzdā notiekošo var piedalīties šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka