Izstādē 'Latvijas uzvarētājs' aicina iepazīt Latvijā reti sastopamus mīluļus
Foto: Publicitātes foto

11. un 12. jūnijā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā suņu un kaķu izstāde "Latvijas uzvarētājs", kurā vienkopus būs aplūkojami ne tikai dižciltīgi suņi, bet arī augstdzimuši kaķi no Latvijas un ārvalstīm, informē izstādes organizētāji.

Latvijas felinoloģijas asociācijas "Felimurs" prezidente Vija Klučniece saka: "Jau ilgāku laiku domājām, kāpēc vasaras ieskaņā skaistuma sacensībās atļauts piedalīties tikai suņiem? Tāda netaisnība jālabo! Un, lūk, beidzot arī jūnijā atkal visi būs kopā! Arī skatītājiem noteikti būs interesantāk aplūkot ne tikai labākos draugus – suņus, bet priecāties arī par neatkarīgajiem un lepnajiem dažādo šķirņu kaķiem".

Izstādē 'Latvijas uzvarētājs' aicina iepazīt Latvijā reti sastopamus mīluļus
Foto: Publicitātes foto

Ķīpsalā pulcēsies vairāk nekā 200 kaķu no Latvijas un ārvalstīm. Starp aptuveni 20 kaķu šķirnēm izstādē varēs aplūkot Latvijā maz pārstāvētas kaķu šķirnes, piemēram, Bombejas kaķi, Singapūras kaķi, Ēģiptes mau un citus. Turklāt šie retie, augstdzimušie minči būs skatāmi speciālā reto kaķu šķirņu šovā svētdien, 12. jūnijā. Savukārt izstādes pirmajā dienā, 11. jūnijā, notiks balti iekrāsoto kaķu šovs, kurā apmeklētāji varēs iepazīt garspalvainus, īsspalvainus, pūkainus un asspalvainus minčus, kuru raibo kažociņu rotā arī baltā krāsa. Tostarp varēs redzēt gan britu īsspalvaino, gan skotu nokareno ausu kaķi, gan Norvēģijas meža kaķi, Menas jenotveidīgo kaķi (meinkūnu) un vēl daudzus citus! Būs gan divkrāsaini, gan trijkrāsaini kaķi, gan arī tādi, kuru kažoka pamatkrāsa ir balta, bet to atdzīvina tikai daži krāsu plankumi.

Abās izstādes dienās skatītāji varēs vērot kaķēnu, junioru, pieaugušo kaķu un kastrātu ringus, kuros minči sacentīsies par uzvarētāja titulu. Tikai reizi gadā tieši šajā izstādē labākais pieaugušais runcis un kaķene ir tiesīgi iegūt titulu "Latvijas uzvarētājs 2016", bet izstādes noslēgumā katras šķirnes labākie sacentīsies par izstādes absolūtā uzvarētāja titulu.

Izstādē 'Latvijas uzvarētājs' aicina iepazīt Latvijā reti sastopamus mīluļus
Foto: Publicitātes foto

Savukārt suņu mīļotājus priecēs vairāk nekā 2000 mazi, lieli, garspalvaini, īsspalvaini, lokaini un pavisam bezspalvaini visdažādāko šķirņu suņi no 12 valstīm. Līdzās populārām šķirnēm izstādē piedalīsies arī Latvijā nereģistrētas šķirnes, kuras ir iespējams redzēt tikai šajā izstādē, piemēram, Havanas bišons, spāņu ūdenssuns, Portugāles ūdenssuns, retu šķirņu medību suņi un citi. Gluži tāpat kā kaķiem, arī suņiem katras šķirnes labākais suņu puika un suņu meitene tiks pie titula "Latvijas uzvarētājs 2016".

Līdzās suņu vērtēšanai ringos skatītāji varēs vērot aizraujošus suņu paraugdemonstrējumus un šovus, kuros varēs novērtēt gan četrkājaino draugu gudrību un atjautību, piemēram, kā suņi aiztur noziedzniekus un meklē aizliegtās vielas. Tāpat arī atraktīvā veidā varēs iepazīties arī suņu šķirnēm.

Izstādē 'Latvijas uzvarētājs' aicina iepazīt Latvijā reti sastopamus mīluļus
Foto: Publicitātes foto

Ja vēl tikai esi sava četrkājainā drauga meklējumos, izstāde būs lieliska vieta, kur iepazīt suņu un kaķu šķirņu daudzveidību, sola izstādes organizētāji. Turklāt izstādes dalībnieki interesentus aicinās aprunāties par interesējošo suņu un kaķu šķirnēm, turēšanas specifiku un veselības jautājumiem. Organizētāji atgādina, ka kucēnu un kaķēnu tirdzniecība izstādē gan nav atļauta.

Paralēli suņu un kaķu izstādei būs arī plaša zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija. Apmeklētāji par pievilcīgām cenām varēs iegādāties dažādu dzīvnieku barību, vitamīnus, dzīvnieku kopšanas komplektus, būrīšus, dažnedažādus aksesuārus un rotaļlietas. Tāpat ikviens interesents varēs saņemt profesionāļu padomus dzīvnieku barības izvēlē un ieteikumus mīluļa veselības uzlabošanai.

Izstāde darbosies 11. jūnijā no pulksten 10 līdz 18, kā arī 12. jūnijā no pulksten 10 līdz 17.

Ieejas biļešu cenas pieaugušajiem būs 4,50 eiro, bērniem no pieciem līdz 18 gadiem – trīs eiro, studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 3,50 eiro, bet bērniem līdz četru gadu vecumam ieeja būs bez maksas. Tāpat būs iespējams iegādāties ģimenes biļeti (divi pieaugušie un divi bērni vai viens pieaugušais un trīs bērni), kas maksās 10,50 eiro. Autostāvvieta būs pieejama par trim eiro.

Izstādi "Latvijas uzvarētājs" rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība "BT 1" sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju un Latvijas felinoloģijas asociāciju "Felimurs". Suņu izstādes sponsors – "Eukanuba", kaķu izstādes sponsors – "Josera".

Plašāk par izstādi var lasīt šeit.

Comment Form