Sarkstošais ēģiptietis no Maltas – valdnieku mīlulis faraonu suns
Foto: Shutterstock

Sarkst un smaida – vai bieži šādas darbības var attiecināt uz suni? Domājams, ka nē, taču faraonu suns ir dzīvs pierādījums tam, ka suņu pasaule ir ļoti daudzveidīga un neparasta. Šī šķirne radusies Ēģiptē, bet savu slavas gājienu, kā šķiet, sākusi netālajā Maltā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Faraonu suns tiek uzskatīts par vienu no vecākajām pieradināto suņu šķirnēm. Mīluļi radušies vairāku gadsimtu tālā pagātnē. Lai arī pavisam skaidru liecību par to, kur šķirne radusies, nav, tiek pieņemts, ka suņu dzimtene ir Ēģipte. Tas secināts pēc daudzajām liecībām, proti, arheoloģiskajiem izrakumiem un zīmējumiem, kas apstiprina – tieši Ēģiptē dzīvojuši faraonu suņu senči.

Faraonu suns ir reti sastopams, taču ārkārtīgi skaists suns. Vai zināji, ka tieši faraonu suns ir tas retais mīlulis, kurš spēj nosarkt? Vai ka viņa astes galiņam jābūt baltam?

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form