Suņu barības "Dogo" ražotājs AS "Tukuma straume" šī gada 17. augustā Rīgas pilsētas priekšpilsētas tiesā ir iesniedzis prasības pieteikumu ar lūgumu pārtraukt un aizliegt 17 atbildētāju prettiesisku rīcību, kas izpaužas kā negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpums, izplatot nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par uzņēmumu un tā ražoto preču kvalitāti. Uzņēmums lūdz tiesai no visiem atbildētājiem solidāri piedzīt tam nodarītos zaudējumus 458 411,15 eiro apmērā, "MansDraugs" informē uzņēmuma pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Starp atbildētājiem ir astoņas fiziskas personas – Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes locekle Ilze Matīse-Van Houtana, praktizējoši veterinārārsti Lita Konopore, Gatis Krūmiņš, Māra Viduža, Anna Jesereviča, Gatis Kalniņš, Sandra Skara-Sirmā un Evita Leitāne, kā arī deviņas juridiskas personas – SIA "HĪRONS", SIA "SANARIUS", SIA "J & G Veterinārais serviss", SIA "VETERINĀRMEDICĪNAS IZGLĪTĪBAS CENTRS", SIA "AA ZOO", zemnieku saimniecības "KRŪMIŅI", IK "E.LEITĀNES VETERINĀRĀ AMBULANCE", IK "Veterinārās patoloģijas serviss" un Latvijas veterinārārstu biedrība. Saskaņā ar prasības pieteikumu, šīs personas ilgā laika posmā ir izplatījušas nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par "Dogo" suņu barību.

Tāpat "Dogo" ražotājs lūdz tiesai nodrošināt prasību, piemērojot vairākus nodrošinājuma veidus. Proti, uzņēmums prasa piemērot Litai Konoporei aizliegumu apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tai piederošās 100 procentu daļas SIA "HĪRONS" pamatkapitālā. Papildus tiek lūgts piemērot Annai Jeserevičai aizliegumu apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tai piederošās 100 procentu daļas SIA "SANARIUS" pamatkapitālā. Līdzīgi tiesai tiek lūgts piemērot aizliegumu Gatim Kalniņam apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tam piederošās 50 procentus daļas SIA "J & G Veterinārais serviss" pamatkapitālā.

Vienlaikus uzņēmums lūdz tiesu aizliegt visiem atbildētājiem izplatīt Latvijā un ārpus tās informāciju, kas suņu barības gala pircējiem, izplatītājiem un citām personām varētu radīt priekšstatus, ka zīmola "Dogo" barība, kā arī cita AS "Tukuma Straume" ražotā produkcija ir kaitīga. Šī prasība lūdz aizliegt atbildētājiem izplatīt nepamatota rakstura informāciju, piemēram, par dzīvnieku saslimšanu megaesophagus jeb barības vada paplašināšanās iespējamo saistību ar uzņēmuma ražoto barību.

"Tā ir vienreizēji absurda situācija, kad šaura cilvēku grupa vairāk kā gada garumā, bez jebkādiem zinātniski pierādītiem faktiem un pretrunā valsts institūciju slēdzieniem, ir atļāvusies nepamatoti nomelnot veiksmīga Latvijas ražotāja produkciju, kas ir iemantojusi pircēju uzticību un lojalitāti. Tas izskatās pēc apzinātas ļaunprātības ar mērķi atbrīvot vietējo tirgu importa precei. Vēršoties tiesā, mēs gribam beidzot rast risinājumu šai situācijai un lūdzam izbeigt "Dogo" produkcijas nepamatotu nomelnošanu un radīto zaudējumu atlīdzināšanu," uzsver AS "Tukuma straume" valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

"MansDraugs" sazinājās arī ar veterinārārsti Litu Konopori, kura informēja, ka par prasību līdz šim neko nebija dzirdējusi.

Ziņots, ka Pārtikas un Veterinārais dienests (PVD) ir nonācis pie slēdziena – "Dogo" barībā nav vielu, kas varētu izraisīt slimību suņiem. Nevienā no ārpuskārtas pārbaudēm nav konstatēts, ka "Dogo" neatbilstu barības nekaitīguma prasībām un standartiem. Savukārt līdzšinējās cietušo suņu pārbaudēs kā vienojošais faktors, kas var izraisīt barības vada paplašināšanos, tiek minēta tieši "Dogo" barība.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form