Pirmais un pareizais – mīlīgi suņuki, kurus iesaka nepieredzējušiem saimniekiem
Foto: Shutterstock

Pirmā suņuka izvēle ir atbildīgs brīdis. Pirms tam jāapsver gan tas, cik lielam vajadzētu būt iecerētajam mājas mīlulim, gan arī viņa rakstura īpašības, kas atrodamas katras suņu šķirnes aprakstā. Lai saimniekam nebūtu lieki jālauza galva, "Vetstreet" apkopoti vairāku veterinārārstu padomi, kuras suņu šķirnes visbiežāk izvēlas nepieredzējuši saimnieki, proti, tie, kas mājas mīluli izvēlas pirmoreiz.

Tiesa, speciālisti, tostarp dzīvnieku aktīviste Kristena Sīmūra (Kristen Seymour) atgādina, ka katras šķirnes sunītim var būt (un noteikti ir) sava priekšrocība, kas potenciālajam saimniekam šķitīs vispiemērotākā un labākā, lai iekļautos jaunā ģimenē.

Aptauja, kurā piedalījās 208 veterinārārsti, parādīja arī interesantu tendenci. Piemēram, kā jau var nojaust, daudzi no sarakstā iekļautajiem suņukiem ir augumā mazi, kas noteikti ir viens no iemesliem, kāpēc saimnieki šos dzīvnieciņus ir izvēlējušies. Mazi, parocīgi, viegli iekļaujas dzīvē šaurākā mājoklī pilsētā – šie ir tikai daži no argumentiem par labu mazajiem, dekoratīvajiem mīluļiem.

Tāpat datu analīzē noskaidrots, ka, iespējams, mūsdienu straujajā ritmā cilvēki labprātāk izvēlas mazāka auguma suņukus, kuriem nav vajadzīgas pārlieku lielas aktivitātes un izskriešanās kilometru garumā. Vai tas nozīmē, ka mūsdienu cilvēks arvien mazāku daļu no savas ikdienas pavada kopā ar dzīvnieciņu? Pētnieki atbild noliedzoši, argumentējot, ka cilvēki gluži vienkārši no komunikācijas ar suni cenšas paņemt maksimumu, vienlaikus nepieļaujot pārāk lielas nekārtības mājoklī un mazo dzīvnieciņu ērti iekļaujot savā dienas ritmā.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka