Militārie delfīni un stresa noņēmēji – dzīvās būtnes, kas strādā cilvēka labā
Foto: Shutterstock

Lai arī varētu šķist, ka kaķim cilvēks nemaz nav vajadzīgs, patiesībā šis četrkājainais draugs kalpo kā lielisks terapeits. Regulāra komunikācija ar murrātāju palīdz nomierināties, samazina asinsspiedienu un pagarina dzīvi. Tiesa, terapijā gan biežāk novēroti tieši suņi, kuri viesojas, piemēram, pansionātos, iepriecinot vecāka gadagājuma cilvēkus. Taču arī kaķiem ir vieta dzīvnieku terapijā.

Pētījumi liecina, ka kaķa murrāšanas skaņas var uzlabot cilvēka kaulus un veicināt sāpju mazināšanos, kā arī pašsajūtas uzlabošanos. Tieši patīkamās kaķu "dzirnaviņas" ir tās, kas murrātājus padara par lieliskiem kompanjoniem un terapijas dzīvniekiem. Lai arī fakts, ka kaķi ne vienmēr izskatās laimīgi un luncina asti, varētu liecināt, ka mīlulis nav ar dzīvi apmierināts, nonākot cilvēka klēpī, viņš drīz vien sāks murrāt.

Ja arī tev mājās ir draudzīgs četrkājainais terapeits, nevilcinies un paņem viņu klēpī. Ja mīlulis sāks murrāt, iespējams, neviļus pieķersi sevi pie domas, ka varbūt viņš tevi tajā brīdī ārstē. Ne velti kaķis bieži vien apguļas tieši pie tās cilvēka ķermeņa daļas, kas viņam tobrīd sāp vai raisa diskomfortu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form