Miris audzēja nomocītais suns-pavadonis Teodors, kura ārstēšanai saziedoja tūkstošus
Foto: Publicitātes foto

"11. septembra agrā rītā, kad diena vēl tikai modās, biedrības pirmais suns-pavadonis Teodors aizmiga uz mūžu!" pastāsta Servisa suņu biedrības "Teodors" pārstāve Gunta Bite. Suņa ārstēšanai īsā laikā tika savākti vairāk nekā četri tūkstoši eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Diemžēl medicīna bija bezspēcīga. Iezīmētais liktenis bija stiprāks par Teodora dzīves gribu, mūsu pūlēm, atbalstu un cerībām! Pateicoties lielam ziedotāju skaitam, Teodoram tika veikta operācija, kurā izņēma lielu audzēju, vienu ribu un mazu daļu no plaušām. Kaut arī operācija bija veiksmīga un Teodors atlaba, tomēr laboratorijas izmeklēšanas rezultāts bija bēdīgs: ļaundabīgs kaulu vēzis (osteosarkoma). Neskatoties uz to, ka prognozes nebija pozitīvas, Teodora saimnieks Aleksejs un biedrība turpināja cīnīties par suņa dzīvību, lai viņa mūžu vēl mazliet, bez sāpēm, pagarinātu. Kopā ar ārstiem cerības tika liktas uz vieglu ķīmijterapiju, ko iesāka pirms vairāk nekā nedēļas. Diemžēl arī tas nepalīdzēja un agresīvais audzējs atjaunojās, kā rezultātā Teodoram radās elpošanas grūtības un mazasinība. Pēdējais izmisīgais mēģinājums glābt Teodoru bija asins pārliešana, kuru viņš nesagaidīja," pastāsta Bite.

"Un tā 11.septembrī ap pulksten 5 Servisa suņu biedrības "Teodors" "seja", Alekseja dzīves kompanjons un slavenais suns-pavadonis Teodors no mums atvadījās, lai arī turpmāk būtu Alekseja sargeņģelis un jauno suņu-pavadoņu iedvesmotājs. Teodors mums vienmēr paliks labās atmiņās, būs biedrības "seja" un labais gariņš!" pastāsta biedrībā.

Miris audzēja nomocītais suns-pavadonis Teodors, kura ārstēšanai saziedoja tūkstošus
Foto: Publicitātes foto

Biedrība atvainojas atbalstītājiem, ka ilgstoši netika ziņots par Teodora ārstēšanu. Katru dienu biedrība gaidīja kādu pozitīvu ziņu, izmeklēšanas rezultātus, lai varētu tos paziņot sabiedrībai. Tomēr ikreiz tie bija svārstīgi un nenoteikti, lai kaut ko konkrēti varētu paziņot.

"Pateicoties ziedotājiem, Teodora ārstēšanai kopā tika savākti vairāk nekā 4000 eiro. Šobrīd tiek apkopota pilnīga informācija par ārstēšanas izmaksām, kas tiks publicētas biedrības mājaslapā. Neiztērētie līdzekļi tiks novirzīti citu suņu-pavadoņu ārstniecības izmaksām. Pašlaik biedrības aprūpē ir 10 esošie un topošie suņi-pavadoņi. Tā kā redzes invalīdi paši nevar apmaksāt suņu veterināros pakalpojumus, tad biedrība to veic viņu vietā.

Ja tomēr kāds no ziedotājiem nevēlas, ka viņa ziedojums tiek novirzīts citu suņu ārstēšanai, tad viņam ir jāaizsūta pieprasījums uz e-pastu: velga.zegnere@gmx.de un biedrība atskaitīs ziedoto summu cilvēkam atpakaļ," informē Bite.

"Pateicamies visiem, kuri ziedoja, atbalstīja, turēja īkšķi un lūdzās. "Teodors" tulkojumā nozīmē "Dieva dots", un tāds viņš arī paliks mūsu sirdīs," skumjās dalās biedrībā.

Jau vēstījām, ka suņa-pavadoņa Teodora ārstēšanai tiek vākti ziedojumi.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form