Nenovērtē par zemu: dzīvnieki, kas var būt gudrāki par tevi
Foto: Shutterstock

Redzot ielās vārnas, varētu šķist, ka neko citu, izņemot lēkāšanu, lidošanu un ēšanu, viņas nedara. Taču patiesībā pelēcīgi melnās krāsas lidotājas spēj ne tikai atpazīt citus putnus un nošķirt, kurš no tiem ir plēsējs un kurš – labdabīgs putns, bet arī saprast dažus fizikas likumus.

Piemēram, ar kādu vārnu veikts eksperiments, kas apliecina, ka lidotāja spēj saprast fizikālus procesus. Garenā stikla traukā tika ieliets ūdens un tajā ievietots kāds gardums. Apkārt traukam salikti gareni klucīši, ko vārna var viegli satvert knābī. Tā kā kārums peldēja ūdenī garajā traukā, vārna ar knābi nevarēja to uzreiz satvert, taču aptvēra, ka nāksies samest traukā klucīšus, kas, saprotams, ūdens līmeni traukā paaugstinās. Tā kā gardums peldēja pa ūdens virsu, vārna veikli ar knābi sameta klucīšus traukā, līdz ūdens līmenis bija tik augsts, ka vērīgais putns varēja ērti satvert gardumu.

Tāpat novērots, ka vārnas atceras tās teritorijas, kur ir bīstami un kur viņu biedri iepriekš ir nogalināti, tāpēc izvēlas izvairīties no šādām vietām, reizēm pat mainot visu migrācijas lidojumu. Interesanti, ka oža palīdz putniem atcerēties, kuras ir tās vietas pilsētā vai jebkurā citā teritorijā, kur mēdz izmest veco pārtiku. Tur tad vārnas dodas baroties.

Tags

Sarakstu karuselis Kaķis & Suns Vjetnamas pundurcūka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form