Nenovērtē par zemu: dzīvnieki, kas var būt gudrāki par tevi
Foto: Shutterstock

Cūkas un pundurcūciņas daudziem cilvēkiem patīk labāk par kaķiem un suņiem, un, jāatzīst, šie dzīvnieki ir arī gudri. Pētījumos noskaidrots, ka cūciņas spēj uztvert emocijas, jūt empātiju, spēj atrisināt vieglus uzdevumus, iemācīties primitīvu zīmju valodu un, protams, sadraudzēties ar cilvēku.

Taču kāds pētījums ar ēdiena trauciņiem pierāda, ka cūciņas itin viegli var spēkoties gudrībā ar dažu labu bērnu.

Lielbritānijā veiktais pētījums liecina, ka cūciņas neapmulst, ja viņu priekšā gadās spogulis, kurās viņas redz atspulgu. Pētnieki novietojuši spoguļus, kas reflektē tuvumā nolikto ēdiena bļodiņu. Lai arī sākumā šķiet, ka cūciņas apjuks un dosies spoguļa virzienā, kur, protams, ēdiena bļodiņām klāt netikt, patiesībā cūciņas diezgan ātri saprata, ka ēdiens jāmeklē citur. Vien sešas nedēļas vecās cūciņas pāris stundu laikā saprata, ka spogulī ir vien ēdiena atspulgs, un devās pie īstā barības trauka. Pētnieki norāda, ka cilvēka bērnam saskarsmē ar spoguli tik veikli vis neiet, un nošķirt spoguli no tā, kur lieta redzama patiesībā, viņi mācās mēnešiem ilgi.

Tags

Sarakstu karuselis Kaķis & Suns Vjetnamas pundurcūka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form