Nenovērtē par zemu: dzīvnieki, kas var būt gudrāki par tevi
Foto: Shutterstock

Astoņkāji ir vieni no gudrākajiem ūdens iemītniekiem. Ne velti šiem dzīvniekiem reizēm lūdz prognozēt sporta spēļu rezultātus, izvēloties vienu no diviem barības trauciņiem, kamēr abiem ir piestiprināts kādas valsts karogs. Taču uzvarētāja paredzēšana ir tikai viena no astoņkāju prasmēm, pret kuru gan vēl, protams, daudzi ir noskaņoti skeptiski.

Taču pētnieki ir noskaidrojuši, ka astoņkājiem grūtības nesagādā atvērt kāda iepakojuma vāku, izlīst cauri ļoti šauriem caurumiem, pat izkāpt no akvārija malas, lai dotos brīvsolī.

Zināms, ka kādā akvārijā Vācijā astoņkājis Oto pat mētājis akmeņus pret stiklu un virs akvārija esošajām lampām, tādējādi acīmredzami izrādot nepatiku pret spilgtajām gaismām. Turklāt to viņš darījis ne vienu, bet gan vairākas reizes.

Ja nepieciešams, astoņkājis var visai veikli paslēpties no ziņkārīgo skatiena. Atrodot tukšas kokosriekstu čaulas, astoņkājis var prasmīgi tajās ietilpt un, gluži kā bruņurupucis, ielīst savā kokosrieksta mājiņā.

Tags

Sarakstu karuselis Kaķis & Suns Vjetnamas pundurcūka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form