Nenovērtē par zemu: dzīvnieki, kas var būt gudrāki par tevi
Foto: Shutterstock

Delfīni ir vieni no gudrākajiem dzīvniekiem pasaulē, viņus bieži izmanto terapijā, palīdzot cilvēkiem atlabt. Tāpat delfīni spēj just emocijas un tās izrādīt. Taču pētnieki Misisipi jūras dzīvnieku pētījumu centrā ASV noskaidrojuši, ka, iespējams, delfīni ir arī vieni no tiem, kas prot visveiklāk krāpties.

Pētījumu centrā veikts eksperiments, kura laikā delfīniem lūdza mutē atnest dažādus papīrus. Kad delfīni tos nogādāja pie cilvēkiem, atlīdzībā par padarīto peldētāji saņēma zivi. Taču kāda delfīnu dāma Kellija izdomāja pavisam efektīvu veidu, kā saņemt pēc iespējas lielāku atlīdzību.

Kellija visu savu papīru kaudzīti sadalīja vairākās mazākās, pārējos papīros rūpīgi paslēpjot zem kāda akmens. Esošos papīrus viņa saplēsa vēl mazākos, un tos pēc tam pa vienam nogādāja pie cilvēka. Protams, par katru piegādes reizi pienācās pa zivij, tāpēc apķērīgā Kellija tika pie branga loma. Pētnieki noliedz, ka tā būtu sagadīšanās, jo tā darījusi vien Kellija, kas nozīmē – tā bija mērķtiecīga gudrā dzīvnieka darbība.

Tags

Sarakstu karuselis Kaķis & Suns Vjetnamas pundurcūka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form