Nenovērtē par zemu: dzīvnieki, kas var būt gudrāki par tevi
Foto: Shutterstock

Izdomā veidus, kā panākt maksimālo efektu, spēj strādāt komandā, ir gana savtīgi, prot izdomāt, kā sasniegt mērķi – vai izklausās pēc cilvēka? Jā, taču viss iepriekšminētais attiecas arī uz dzīvniekiem. "Reader's Digest" piedāvā iepazīties ar dažām dzīvnieku sugām, kuru prasmes tevi, iespējams, pārsteigs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jenoti, kas uzlauž slēdzenes

Nenovērtē par zemu: dzīvnieki, kas var būt gudrāki par tevi
Foto: Shutterstock

Kurš no dzīvniekiem var būt vispiemērotākais, lai pastrādātu nedarbu? Jenots. Jau pirms simts gadiem kādā pētījumā noskaidrots, ka jenoti ir visai apķērīgi un spēj uzlauzt pat sarežģītākās durvju slēdzenes.

Etologs H. B. Deiviss pētījis jenotus, piedāvājot tiem atslēgt vairākas durvju slēdzenes. Vairumā gadījumu jenotiem pietika ar mazāk par desmit mēģinājumiem, lai spētu atslēgt sarežģīto ierīci. Jenoti ar uzdevumu tika veiksmīgi galā pat tad, ja slēdzenes pret viņiem tika pavērstas citādi. Turklāt apķērīgie dzīvnieki spēja šo prasmi – atslēgt slēdzenes – atcerēties pat trīs gadus. Jāpiebilst, ka pētniekus jenotu atmiņas un prasmju fenomens interesē diezgan ilgi, jo no pagājušā gadsimta 60. līdz pat 90. gadiem īstenoti vairāki pētījumi. Tie visi pierāda, ka jenots nav nemaz tik viegli apmuļķojams un šis dzīvnieks spēs atslēgt teju jebkuras durvis.

"Reader's Digest" min kādu interesantu faktu – jenotiem ir ne tikai labas uzlaušanas spējas, bet arī lieliska dzirde. Jenoti spējot sadzirdēt pat tārpus, kustamies zem zemes.

Tags

Sarakstu karuselis Kaķis & Suns Vjetnamas pundurcūka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form