Četrkājainais šmulis – suņu šķirnes, kas mājās var atstāt lielāko nekārtību
Foto: Shutterstock

Uzņemties rūpes par suņuku nenozīmē tikai izvest mīluli pastaigā, pabarot un samīļot. Saimniekam jāapzinās, ka nu viņa dienaskārtībā ienāks arī daži ne visai patīkami pienākumi, piemēram, regulāri satīrīt suņa siekalas no grīdas vai savākt spalvu kamolus, ja mīlulim tā mainās. "Pet360" un "Iheartdogs" izvēlētas desmit suņu šķirnes, kuru kopšanā saimniekam var nākties īpaši papūlēties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mīlīgais ņūfaundlends

Četrkājainais šmulis – suņu šķirnes, kas mājās var atstāt lielāko nekārtību
Foto: Shutterstock

Lielais un mīļais ņūfaundlends, saukts arī par ņūfaundlendieti, ir ļoti draudzīgs ģimenes suns. Viņa patīkamais temperaments un mierīgais raksturs šķietami pat disonē ar mīluļa iespaidīgo augumu, jo šķiet, ka tāds suns būs straujš un pat neprognozējams, taču ņūfaundlends pierāda, ka spēj labi iedzīvoties pat šaurākā mājoklī, uzmanīgi izturēties pret apkārtni un maziem bērniem, kā arī, protams, būt par lielisku kompanjonu.

Ņūfaundlends ir ļoti pūkains, viņam ir mīlīgs purniņš, kas tā vien alkst samīļošanu. Spalva ir regulāri jāķemmē un jākopj, lai tā nesaveltos un nebūtu allaž netīra. Turklāt sunim var pastiprināti izdalīties siekalas, tāpēc, ja uz grīdas redzi slapjus pleķīšus, nebrīnies – tas ir no suņa!

Jāatceras, ka arī suņuka austiņas jākopj. Lai arī tās ir nokarenas, nevajadzētu domāt, ka tāpēc ausīs nenonāk dažādi netīrumi. Tāpēc, ja esi gatavs uzņemties rūpes par suni pilnībā, tostarp sadzīvot ar siekalām un regulāriem paša pienākumiem pret mīluli, ņūfaundlends ir suns tev!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form